VLetenky

Vietnam s LOT Polish Airlines od 346 EUR

Nha Trang
Prímorské scenérie vietnamského mesta Nha Trang (foto: Aleksandr Zykov/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na prehliadku ázijského Vietnamu (na začiatku hlavnej sezóny) možno vyraziť vďaka last minute ponuke priamych charterovým letov spoločnosti LOT Polish Airlines z Poľska.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Vietnamu sú k dispozícii za 1499 PLN (cca 346 EUR) s odletom z Varšavy (WAW) dňa 4. novembra (nedeľa) a návratom z Ho Chi Minh City (SGN) o 12 dní neskôr, t.j. dňa 16. novembra 2018 (piatok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Varšava – Ho Chi Minh City za 1499 PLN / 346 EUR (04.11.-16.11.2018 / nedeľa – piatok)
Pozn.: priamy let s odbavenou batožinou

Doprava do Poľska

Alternatív ekonomickej dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte šancu vyskúšať služby autobusového dopravcu Flixbus / PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, alebo využiť lety ultra low cost carriers (Wizz Air) na trase Viedeň – Varšava.

WAW-SGN
Varšava, Poľsko – Ho Chi Minh City, Vietnam (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Vietnam

Znamenitý 90-miliónový Vietnam Vás očakáva v regióne Indočíny na území s veľkosťou viac ako 331 tisíc km², čo predstavuje skoro trikrát väčšiu plochu ako rozloha bývalého Československa. Na západe hraničí s Kambodžou a Laosom, severnú hranicu si delí s Čínou, východ vytvárajú brehy Juhočínskeho mora a juh obmývajú vody Thajského zálivu (s celkovou dĺžkou pobrežia do 3500 km).

Južná časť Vietnamu

Rušné 7,5-miliónové Ho Chi Minh City, administratívno-politické centrum vietnamského juhu, bolo v minulosti nazývané Saigon (do roku 1976). Na juhu tohto impresívneho štátu v juhovýchodnej Ázii natrafíte na pohodové pláže Juhočínskeho mora v Nha Trang či Phan Thiet. Prekvapia i príjemné tropické ostrovy Con Dao a Phu Quoc na úplnom juhu Vietnamu.

Vietnamský sever

Pulzujúci 6,5-miliónový Hanoj, hlavné mesto Vietnamu, Vás čaká v severnej partii krajiny. Určite si doprajte výlet do oblasti relatívne neveľmi vzdialeného prístavného mesta Hai Phong. Tu nájdete fantastický krasový región Ha Long Bay, tvorený z temer 2000 ostrovčekov, z ktorých väčšina vystupuje ostro z morskej hladiny vo forme bizarných vápencových brál. Smerom na juh od Hanoja narazíte na pozoruhodný Vinh s vcelku pôsobivými plážovými scenériami.

0