VLetenky

Vietnam s Cathay Pacific od 539 EUR

Hoi An
Grandiózne plážové scenérie Cua Dai Beach v Hoi An (foto: Martin Fisch/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Famózny Vietnam má čo ponúknuť v každej dobe a k jeho návšteve zvádza ponuka päťhviezdičkovej leteckej spoločnosti Cathay Pacific v spolupráci s ČSA Czech Airlines (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do Da Nang (Danang) v centrálnom Vietname sú v predaji za 539 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska. Tarifné podmienky stanovujú odlety do 19. júna a od 13. augusta do 31. októbra 2015, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 30. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve od mája do októbra 2015 (okrem uvádzaného blackoutu cez letné prázdniny).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Vietnamu môže byť odlet zo stovežatej Prahy (PRG) dňa 5. mája a návrat z vietnamského veľkomesta Da Nang (DAD) dňa 19. mája 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Da Nang za 539 EUR (05.05.-19.05.2015)
Praha – Da Nang za 549 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Da Nang za 549 EUR (rezervácia v NJ)

Vietnam

Znamenitý 90-miliónový Vietnam Vás očakáva v regióne Indočíny na území s veľkosťou viac ako 331 tisíc km², čo predstavuje skoro trikrát väčšiu plochu ako rozloha bývalého Československa. Na západe hraničí s Kambodžou a Laosom, severnú hranicu si delí s Čínou, východ vytvárajú brehy Juhočínskeho mora a juh obmývajú vody Thajského zálivu (s celkovou dĺžkou pobrežia do 3500 km).

Južná časť Vietnamu

Rušné 7,5-miliónové Ho Chi Minh City, administratívno-politické centrum vietnamského juhu, bolo v minulosti nazývané Saigon (do roku 1976). Na juhu tohto impresívneho štátu v juhovýchodnej Ázii natrafíte na pohodové pláže Juhočínskeho mora v Nha Trang či Phan Thiet. Prekvapia aj príjemné tropické ostrovy Con Dao a Phu Quoc na úplnom juhu Vietnamu.

Vietnamský sever

Pulzujúci 6,5-miliónový Hanoj, hlavné mesto Vietnamu, Vás čaká v severnej partii krajiny. Určite si doprajte výlet do oblasti relatívne neveľmi vzdialeného prístavného mesta Hai Phong. Tu nájdete fascinujúci krasový región Ha Long Bay, tvorený z takmer 2000 ostrovčekov, z ktorých väčšina vystupuje ostro z morskej hladiny vo forme bizarných vápencových brál. Smerom na juh od Hanoja naďabíte na pozoruhodný Vinh s vcelku pôsobivými plážovými scenériami.

0