VLetenky

Vietnam s Air China od 413 EUR

Phú Quốc
Malebný vietnamský tropický ostrov Phu Quoc na juhozápade (foto: Stefan/Flickr/CC BY 2.0)

Famózny Vietnam má čo ponúknuť v každom ročnom čase a k jeho návšteve vábi zaujímavý tarif leteckej spoločnosti Air China zo Star Alliance (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do Ho Chi Minh City v južnom Vietname sa predávajú za 413 EUR s odletom z maďarskej Budapešti a návratom do rakúskej Viedne.

Tarifné podmienky určujú cesty v období 11.11.-16.12.2015, 28.12.2015-26.03.2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve najmä na konci novembra / na začiatku decembra 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Vietnamu môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 27. novembra a návrat z Ho Chi Minh City (SGN) do Viedne (VIE) dňa 6. decembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Ho Chi Minh City – Viedeň za 413 EUR (27.11.-06.12.2015)
Budapešť – Ho Chi Minh City – Viedeň za 11249 CZK (rezervácia v ČJ)

Vietnam

Znamenitý 90-miliónový Vietnam Vás očakáva v regióne Indočíny na území s veľkosťou viac ako 331 tisíc km², čo predstavuje skoro trikrát väčšiu plochu ako rozloha bývalého Československa. Na západe hraničí s Kambodžou a Laosom, severnú hranicu si delí s Čínou, východ vytvárajú brehy Juhočínskeho mora a juh obmývajú vody Thajského zálivu (s celkovou dĺžkou pobrežia do 3500 km).

Južná časť Vietnamu

Rušné 7,5-miliónové Ho Chi Minh City, administratívno-politické centrum vietnamského juhu, bolo v minulosti nazývané Saigon (do roku 1976). Na juhu tohto impresívneho štátu v juhovýchodnej Ázii natrafíte na pohodové pláže Juhočínskeho mora v Nha Trang či Phan Thiet. Prekvapia i príjemné tropické ostrovy Con Dao a Phu Quoc na úplnom juhu Vietnamu.

Vietnamský sever

Pulzujúci 6,5-miliónový Hanoj, hlavné mesto Vietnamu, Vás čaká v severnej partii krajiny. Určite si doprajte výlet do oblasti relatívne neveľmi vzdialeného prístavného mesta Hai Phong. Tu nájdete fascinujúci krasový región Ha Long Bay, tvorený z takmer 2000 ostrovčekov, z ktorých väčšina vystupuje ostro z morskej hladiny vo forme bizarných vápencových brál. Smerom na juh od Hanoja narazíte na pozoruhodný Vinh s vcelku pôsobivými plážovými scenériami.

0