VLetenky

Vietnam s Air China od 391 EUR

Phú Quốc
Idylický vietnamský tropický ostrov Phu Quoc na juhozápade (foto: Zoe Shuttleworth/Flickr/CC BY 2.0)

Znamenitý Vietnam má čo ponúknuť v každom ročnom čase a k jeho návšteve láka zaujímavý tarif leteckej spoločnosti Air China zo Star Alliance (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do Ho Chi Minh City v južnom Vietname sú v predaji za 391 EUR s odletom z maďarskej Budapešti a návratom do rakúskej Viedne.

Tarifné podmienky určujú odlety v období od 27. marca do 20. júna 2016, min. dobu pobytu 3 dni/sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 26. marca (alebo do aktualizácie tarifu či vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) v priebehu apríla (a za príplatok aj počas mája a júna 2016).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Vietnamu môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 15. apríla a návrat z Ho Chi Minh City (SGN) do Viedne (VIE) dňa 28. apríla 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Ho Chi Minh City – Viedeň za 391 EUR (15.04.-28.04.2016)
Budapešť – Ho Chi Minh City – Viedeň za 415 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Ho Chi Minh City – Viedeň za 11109 CZK (rezervácia v ČJ)

Vietnam

Famózny 90-miliónový Vietnam Vás čaká v regióne Indočíny na území s veľkosťou vyše 331 tisíc km², čo predstavuje takmer trikrát väčšiu plochu ako rozloha bývalého Československa. Na západe hraničí s Kambodžou a Laosom, severnú hranicu zdieľa s Čínou, východ tvoria brehy Juhočínskeho mora a juh obmývajú vody Thajského zálivu (s celkovou dĺžkou pobrežia do 3500 km).

Južná partia Vietnamu

Pulzujúce 7,5-miliónové Ho Chi Minh City, administratívno-politické centrum vietnamského juhu, bolo v minulosti nazývané Saigon (do roku 1976). Na juhu tohto pôsobivého štátu v juhovýchodnej Ázii naďabíte na príjemné pláže Juhočínskeho mora v Nha Trang či Phan Thiet. Prekvapia aj pohodové tropické ostrovy Con Dao a Phu Quoc na úplnom juhu Vietnamu.

Vietnamský sever

Rušný 6,5-miliónový Hanoj, hlavné mesto Vietnamu, Vás očakáva v severnej časti krajiny. Istotne si dožičte výlet do oblasti pomerne neveľmi vzdialeného prístavného mesta Hai Phong. Tu nájdete fantastický krasový región Ha Long Bay, vytváraný z temer 2000 ostrovčekov, z ktorých väčšina vystupuje ostro z morskej hladiny vo forme bizarných vápencových brál. Smerom na juh od Hanoja natrafíte na pozoruhodný Vinh s celkom impresívnymi plážovými scenériami.

0