VLetenky

Vietnam s Aeroflotom od 387 EUR

Ha Long Bay
Fantastický vietnamský krasový región Ha Long Bay (foto: Arianos/Wikimedia Commons)

Famózny Vietnam má vždy čo ponúknuť v každom čase a k jeho návšteve láka kurz rubľa v kombinácii s ponukou spoločnosti Aeroflot z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do vietnamského Hanoja kúpite za 35440 RUB (alebo cca 387 EUR) s odletom zo spomínaného pražského letiska. Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 2 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 165 dní a predaj do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete najmä počas mája a júna 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Vietnamu nech poslúži odlet zo stovežatej Prahy (PRG) dňa 3. júna a návrat z vietnamského Hanoja (HAN) dňa 17. júna 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Hanoj za 35440 RUB (03.06.-17.06.2015)

Vietnam

Znamenitý 90-miliónový Vietnam Vás očakáva v regióne Indočíny na území s veľkosťou viac ako 331 tisíc km², čo predstavuje skoro trikrát väčšiu plochu ako rozloha bývalého Československa. Na západe hraničí s Kambodžou a Laosom, severnú hranicu si delí s Čínou, východ vytvárajú brehy Juhočínskeho mora a juh obmývajú vody Thajského zálivu (s celkovou dĺžkou pobrežia do 3500 km).

Južná časť Vietnamu

Rušné 7,5-miliónové Ho Chi Minh City, administratívno-politické centrum vietnamského juhu, bolo v minulosti nazývané Saigon (do roku 1976). Na juhu tohto impresívneho štátu v juhovýchodnej Ázii natrafíte na pohodové pláže Juhočínskeho mora v Nha Trang či Phan Thiet. Prekvapia aj príjemné tropické ostrovy Con Dao a Phu Quoc na úplnom juhu Vietnamu.

Vietnamský sever

Pulzujúci 6,5-miliónový Hanoj, hlavné mesto Vietnamu, Vás čaká v severnej partii krajiny. Určite si doprajte výlet do oblasti relatívne neveľmi vzdialeného prístavného mesta Hai Phong. Tu nájdete fascinujúci krasový región Ha Long Bay, vytvorený z takmer 2000 ostrovčekov, z ktorých väčšina vystupuje ostro z morskej hladiny vo forme bizarných vápencových brál. Smerom na juh od Hanoja naďabíte na pozoruhodný Vinh s celkom impresívnymi plážovými scenériami.

0