VLetenky

Venezuela s Turkish Airlines od 579 EUR


Monte Roraima (2810 m), Parque Nacional Canaima (foto: Paulo Fassina/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Bohatú prírodu latinskoamerickej Venezuely máte príležitosť spoznať zásluhou leteckej spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do venezuelského hlavného mesta Caracas sa dajú kúpiť za 579 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 01.11.-14.12.2023 a 01.01.-31.03.2024, min. dobu pobytu 2 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 18. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) od novembra 2023 do marca 2024.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Venezuely nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 2. novembra s návratom z venezuelského Caracasu (CCS) dňa 16. novembra 2023.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Caracas za 579 EUR (02.11.-16.11.2023)

BUD-CCS
Budapešť, Maďarsko – Caracas, Venezuela (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Venezuela

Impresívna Venezuela zaberá územie s rozlohou vyše 900 tisíc km², kde žije okolo 29 miliónov obyvateľov. Susedí s Kolumbiou na západe, Brazíliou na juhu a Guyanou na východe, kým sever obmýva Karibské more s neveľmi vzdialenými ABC Islands (Aruba, Bonaire, Curaçao – súčasť dnes už neexistujúcich holandských Antíl) či pôvabným súostrovím Trinidad a Tobago. Pôsobivé hlavné mesto Venezuely, 6-miliónový Caracas, delí od morského pobrežia horská reťaz Cordillera de la Costa s výborným národným parkom El Ávila (najvyšší bod Pico Naiguatá dosahuje 2765 m).

Kúzelné venezuelské ostrovy v Karibiku

Ak sa zaraďujete skôr k fanúšikom plážového leňošenia a pohodových vodných športov, ako aj súčasne k priaznivcom objavovania ukrytých krás podmorského sveta, skúste sa vybrať do Karibského mora na Los Roques alebo Isla de Margarita. Nádherné Archipiélago Los Roques sa rozprestiera približne 300 km na sever od Caracasu, kým neskutočne fotogenická “Isla de Margarita” s populárnym mestom Porlamar sa nachádza asi 500 km západne od venezuelskej metropoly Caracas.

Úžasné národné parky a dramatické horské masívy

Ak však patríte skôr k vášnivým milovníkom dych berúcich horských panorám, pokúste sa pokoriť najvyšší vrch krajiny Pico Bolívar (4978 m) – položený neďaleko mesta Mérida (neveľmi vzdialeného od rozľahlého Lago de Maracaibo), ktorý svoje hrdé svoje pomenovanie nesie na počesť venezuelského (a juhoamerického) národného hrdinu menom Simon Bolívar.

Excelentné “Stolové hory”

Nevynechajte vynikajúci národný park Parque Nacional Canaima vo fantastickej juhovýchodnej partii krajiny (v oblasti venezuelsko-guyansko-brazílskeho trojmedzia). Tu natrafíte v impozantnej Guyanskej vysočine na najvyšší vodopád planéty (bez prerušenia) Salto Ángel (s rešpekt vzbudzujúcou výškou 979 m), padajúci z mysterióznej Auyantepui (Diablova hora). Z charakteristických tepui (stolových hôr) v tejto fascinujúcej oblasti istotne budete poznať Monte Roraima (2810 m), ktorá na všetky strany spadá 400 metrov vysokými (takmer kolmými) stenami.

0