VLetenky

Venezuela s Turkish Airlines od 402 EUR


Salto Ángel, Parque Nacional Canaima (foto: Yosemite/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Prírodné bohatstvo juhoamerickej Venezuely máte príležitosť uvidieť vďaka ponuke leteckej spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do venezuelského hlavného mesta Caracas sa predávajú za 402 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 12.02.-01.04., 14.04.-28.05., 02.06.-25.06. a 04.08.-10.12.2020, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 31. marca (aktualizácie tarifu / vyčerpania termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu mája a júna 2020.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Venezuely môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 5. mája s návratom z Caracasu (CCS) dňa 19. mája 2020.

Rezervácia letenky:
Praha – Caracas za 402 EUR (05.05.-19.05.2020)

PRG-CCS
Praha, Česko – Caracas, Venezuela (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Venezuela

Pôsobivá Venezuela zaberá územie s rozlohou viac ako 900 tisíc km², kde žije okolo 29 miliónov obyvateľov. Susedí s Kolumbiou na západe, Brazíliou na juhu a Guyanou na východe, kým sever obmýva Karibské more s neveľmi vzdialenými ABC Islands (Aruba, Bonaire, Curaçao – súčasť dnes už neexistujúcich holandských Antíl) či príťažlivým súostrovím Trinidad a Tobago. Impresívne hlavné mesto Venezuely, 6-miliónový Caracas, oddeľuje od morského pobrežia horská reťaz Cordillera de la Costa s vynikajúcim národným parkom El Ávila (najvyšší bod Pico Naiguatá dosahuje 2765 m).

Čarovné venezuelské ostrovy v Karibiku

Ak sa radíte skôr k priaznivcom plážového leňošenia a príjemných vodných športov, ako aj zároveň k fanúšikom objavovania skrytých krás podmorského sveta, skúste sa vydať do Karibského mora na Los Roques alebo Isla de Margarita. Prekrásne Archipiélago Los Roques sa rozkladá zhruba 300 km na sever od Caracasu, zatiaľ čo nesmierne fotogenická “Isla de Margarita” s obľúbeným mestom Porlamar sa nachádza asi 500 km západne od venezuelskej metropoly Caracas.

Skvelé národné parky a magické horské masívy

Ak však patríte skôr k vášnivým milovníkom dych berúcich horských panorám, pokúste sa zdolať najvyšší vrch krajiny Pico Bolívar (4978 m) – situovaný neďaleko mesta Mérida (neveľmi vzdialeného od rozľahlého Lago de Maracaibo), ktorý svoje hrdé svoje pomenovanie nesie na počesť venezuelského (a juhoamerického) národného hrdinu menom Simon Bolívar.

Excelentné “Stolové hory”

Neobíďte výborný národný park Parque Nacional Canaima vo fascinujúcej juhovýchodnej časti krajiny (v oblasti venezuelsko-guyansko-brazílskeho trojmedzia). Tu naďabíte v majestátnej Guyanskej vysočine na najvyšší vodopád planéty (bez prerušenia) Salto Ángel (s rešpekt vzbudzujúcou výškou 979 m), padajúci z mysterióznej Auyantepui (Diablova hora). Z charakteristických tepui (stolových hôr) v tejto fantastickej oblasti určite budete poznať Monte Roraima (2810 m), ktorá na všetky strany spadá 400 metrov vysokými (skoro kolmými) stenami.

0

Add a Comment