VLetenky

Venezuela s TAP Portugal od 683 EUR

Playa El Agua
Playa El Agua na karibskej Isla Margarita (foto: The Photographer/Wikimedia Commons/CC-BY-SA-2.5)

S ponukou leteckej spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance máte možnosť vzhliadnuť prírodné bohatstvo vskutku pútavej juhoamerickej Venezuely (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do venezuelského hlavného mesta Caracas sú v predaji za 683 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú odlety v období od 18.10.-12.12.2015 a 11.01.-11.03. 2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 2. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä v priebehu februára 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Venezuely nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 5. februára s návratom z venezuelského Caracasu (CCS) dňa 17. februára 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Caracas za 683 EUR (05.02.-17.02.2016)
Viedeň – Caracas za 705 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Caracas za 713 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Caracas za 19116 CZK (rezervácia v ČJ)

Venezuela

Príťažlivá Venezuela zaberá územie s rozlohou vyše 900 tisíc km², kde žije okolo 29 miliónov obyvateľov. Susedí s Kolumbiou na západe, Brazíliou na juhu a Guyanou na východe, zatiaľ čo sever obmýva Karibské more s neveľmi vzdialenými ABC Islands (Aruba, Bonaire, Curaçao – súčasť dnes už neexistujúcich holandských Antíl) či pôvabným súostrovím Trinidad a Tobago. Impresívne hlavné mesto Venezuely, 6-miliónový Caracas, delí od morského pobrežia horská reťaz Cordillera de la Costa s pôsobivým národným parkom El Ávila (najvyšší bod Pico Naiguatá dosahuje 2765 m).

Čarovné venezuelské ostrovy v Karibiku

Ak sa zaraďujete viac k fanúšikom plážového leňošenia a príjemných vodných športov, ako i súčasne k priaznivcom objavovania ukrytých krás podmorského sveta, skúste sa vybrať do Karibského mora na Los Roques alebo Isla de Margarita. Nádherné Archipiélago Los Roques sa rozprestiera zhruba 300 km na sever od Caracasu, kým neskutočne fotogenická “Isla de Margarita” s populárnym mestom Porlamar sa nachádza asi 500 km západne od venezuelskej metropoly Caracas.

Úžasné národné parky a magické horské masívy

Pokiaľ však patríte skôr k vášnivým milovníkom dych berúcich horských scenérii, pokúste sa pokoriť najvyšší vrch krajiny Pico Bolívar (4978 m) – položený neďaleko mesta Mérida (neveľmi vzdialeného od rozľahlého Lago de Maracaibo), ktorý svoje hrdé svoje pomenovanie nesie na počesť venezuelského (a juhoamerického) národného hrdinu menom Simon Bolívar.

Vynikajúce “Stolové hory”

V žiadnom prípade nevynechajte excelentný národný park Parque Nacional Canaima vo fantastickej juhovýchodnej partii krajiny (v oblasti venezuelsko-guyansko-brazílskeho trojmedzia). Tu naďabíte v impozantnej Guyanskej vysočine na najvyšší vodopád na svete (bez prerušenia) Salto Ángel (s rešpekt vzbudzujúcou výškou 979 m), padajúci z tajuplnej Auyantepui (Diablova hora). Z charakteristických tepui (stolových hôr) v tejto fascinujúcej oblasti istotne budete poznať Monte Roraima (2810 m), ktorá na všetky strany spadá 400 metrov vysokými (temer kolmými) stenami.

0