VLetenky

Venezuela s TAP Portugal od 638 EUR

Los Roques
Cayo de Agua v karibskom súostroví Los Roques (foto: Márcio Cabral de Moura/Flickr/CC BY 2.0)

S ponukou leteckej spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance možno uvidieť prírodné poklady krajinársky atraktívnej juhoamerickej Venezuely (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do venezuelského hlavného mesta Caracas sa dajú kúpiť za 638 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 16.08.-08.12. a 06.01.-30.06. 2016, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu februára 2017.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Venezuely môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 13. februára s návratom z venezuelského Caracasu (CCS) dňa 28. februára 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Caracas za 638 EUR (13.02.-28.02.2017)
Viedeň – Caracas za 652 EUR (rezervácia v SJ)

Venezuela

Pôvabná Venezuela zaberá územie s rozlohou viac ako 900 tisíc km², kde žije okolo 29 miliónov obyvateľov. Susedí s Kolumbiou na západe, Brazíliou na juhu a Guyanou na východe, kým sever obmýva Karibské more s neveľmi vzdialenými ABC Islands (Aruba, Bonaire, Curaçao – súčasť dnes už neexistujúcich holandských Antíl) či príťažlivým súostrovím Trinidad a Tobago. Pôsobivé hlavné mesto Venezuely, 6-miliónový Caracas, oddeľuje od morského pobrežia horská reťaz Cordillera de la Costa s impresívnym národným parkom El Ávila (najvyšší bod Pico Naiguatá dosahuje 2765 m).

Kúzelné venezuelské ostrovy v Karibiku

Pokiaľ sa radíte viac k priaznivcom plážového leňošenia a pohodových vodných športov, ako aj zároveň k fanúšikom odhaľovania skrytých krás podmorského sveta, skúste sa vydať do Karibského mora na Los Roques alebo Isla de Margarita. Čarokrásne Archipiélago Los Roques sa rozkladá približne 300 km severne od Caracasu, zatiaľ čo nesmierne fotogenická “Isla de Margarita” s obľúbeným mestom Porlamar sa nachádza asi 500 km na západ od venezuelskej metropoly Caracas.

Skvelé národné parky a magické horské masívy

Ak však patríte skôr k vášnivým milovníkom dych berúcich horských scenérii, pokúste sa zdolať najvyšší vrch krajiny Pico Bolívar (4978 m) – situovaný neďaleko mesta Mérida (neveľmi vzdialeného od rozľahlého Lago de Maracaibo), ktorý svoje hrdé svoje pomenovanie nesie na počesť venezuelského (a juhoamerického) národného hrdinu menom Simon Bolívar.

Excelentné “Stolové hory”

V žiadnom prípade neobíďte vynikajúci národný park Parque Nacional Canaima vo fascinujúcej juhovýchodnej časti krajiny (v oblasti venezuelsko-guyansko-brazílskeho trojmedzia). Tu natrafíte v majestátnej Guyanskej vysočine na najvyšší vodopád planéty (bez prerušenia) Salto Ángel (s rešpekt vzbudzujúcou výškou 979 m), padajúci z mysterióznej Auyantepui (Diablova hora). Z charakteristických tepui (stolových hôr) v tejto fantastickej oblasti určite budete poznať Monte Roraima (2810 m), ktorá na všetky strany spadá 400 metrov vysokými (takmer kolmými) stenami.

0