VLetenky

Venezuela s TAP Portugal od 595 EUR

Canaima National Park
Salto Ángel padá 979 m z “Diablovej hory” Auyantepui (2450 m) (foto: Iñaki Lopez/Flickr/CC BY 2.0)

S aktualizovanou ponukou leteckej spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance máte možnosť vzhliadnuť prírodné bohatstvo krajinársky pútavej juhoamerickej Venezuely (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do venezuelského hlavného mesta Caracas sa predávajú za 595 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 16.08.-08.12. a 06.01.-30.06. max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) počas februára 2017.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Venezuely môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 13. februára s návratom z venezuelského Caracasu (CCS) dňa 28. februára 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Caracas za 595 EUR (13.02.-28.02.2017)
Viedeň – Caracas za 612 EUR (rezervácia v SJ / manuálne zadanie)

Venezuela

Príťažlivá Venezuela zaberá územie s rozlohou vyše 900 tisíc km², kde žije okolo 29 miliónov obyvateľov. Susedí s Kolumbiou na západe, Brazíliou na juhu a Guyanou na východe, zatiaľ čo sever obmýva Karibské more s neveľmi vzdialenými ABC Islands (Aruba, Bonaire, Curaçao – súčasť dnes už neexistujúcich holandských Antíl) či pôvabným súostrovím Trinidad a Tobago. Impresívne hlavné mesto Venezuely, 6-miliónový Caracas, delí od morského pobrežia horská reťaz Cordillera de la Costa s pôsobivým národným parkom El Ávila (najvyšší bod Pico Naiguatá dosahuje 2765 m).

Kúzelné venezuelské ostrovy v Karibiku

Ak sa zaraďujete viac k fanúšikom plážového leňošenia a pohodových vodných športov, ako aj súčasne k priaznivcom objavovania ukrytých krás podmorského sveta, skúste sa vybrať do Karibského mora na Los Roques alebo Isla de Margarita. Nádherné Archipiélago Los Roques sa rozprestiera zhruba 300 km severne od Caracasu, kým neskutočne fotogenická “Isla de Margarita” s populárnym mestom Porlamar sa nachádza asi 500 km na západ od venezuelskej metropoly Caracas.

Úžasné národné parky a dramatické horské masívy

Pokiaľ však patríte skôr k vášnivým milovníkom dych berúcich horských panorám, pokúste sa pokoriť najvyšší vrch krajiny Pico Bolívar (4978 m) – položený neďaleko mesta Mérida (neveľmi vzdialeného od rozľahlého Lago de Maracaibo), ktorý svoje hrdé svoje pomenovanie nesie na počesť venezuelského (a juhoamerického) národného hrdinu menom Simon Bolívar.

Vynikajúce “Stolové hory”

V žiadnom prípade nevynechajte výborný národný park Parque Nacional Canaima vo fantastickej juhovýchodnej partii krajiny (v oblasti venezuelsko-guyansko-brazílskeho trojmedzia). Tu naďabíte v impozantnej Guyanskej vysočine na najvyšší vodopád zemegule (bez prerušenia) Salto Ángel (s rešpekt vzbudzujúcou výškou 979 m), padajúci z mysterióznej Auyantepui (Diablova hora). Z charakteristických tepui (stolových hôr) v tejto fascinujúcej oblasti istotne budete poznať Monte Roraima (2810 m), ktorá na všetky strany spadá 400 metrov vysokými (skoro kolmými) stenami.

0