VLetenky

Venezuela s TAP Portugal od 542 EUR

Los Roques
Malebné venezuelské karibské súostrovie Los Roques (foto: Procsilas Moscas/Flickr/CC BY 2.0)

S ponukou leteckej spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance možno uvidieť (aj v období letných prázdnin) prírodné poklady juhoamerickej Venezuely (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do venezuelského hlavného mesta Caracas kúpite za 542 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety od 1. septembra 2017 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice januára do začiatku augusta 2018.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Venezuely nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 2. júla s návratom z venezuelského Caracasu (CCS) dňa 17. júla 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Caracas za 542 EUR (02.07.-17.07.2018)

Venezuela

Pôvabná Venezuela zaberá územie s rozlohou viac ako 900 tisíc km², kde žije okolo 29 miliónov obyvateľov. Susedí s Kolumbiou na západe, Brazíliou na juhu a Guyanou na východe, kým sever obmýva Karibské more s neveľmi vzdialenými ABC Islands (Aruba, Bonaire, Curaçao – súčasť dnes už neexistujúcich holandských Antíl) či príťažlivým súostrovím Trinidad a Tobago. Pôsobivé hlavné mesto Venezuely, 6-miliónový Caracas, oddeľuje od morského pobrežia horská reťaz Cordillera de la Costa s pôsobivým národným parkom El Ávila (najvyšší bod Pico Naiguatá dosahuje 2765 m).

Čarovné venezuelské ostrovy v Karibiku

Pokiaľ sa radíte skôr k priaznivcom plážového leňošenia a príjemných vodných športov, ako i zároveň k fanúšikom objavovania skrytých krás podmorského sveta, skúste sa vydať do Karibského mora na Los Roques alebo Isla de Margarita. Prekrásne Archipiélago Los Roques sa rozkladá približne 300 km severne od Caracasu, zatiaľ čo nesmierne fotogenická “Isla de Margarita” s obľúbeným mestom Porlamar sa nachádza asi 500 km západne od venezuelskej metropoly Caracas.

Skvelé národné parky a magické horské masívy

Ak však patríte skôr k vášnivým milovníkom dych berúcich horských panorám, pokúste sa zdolať najvyšší vrch krajiny Pico Bolívar (4978 m) – situovaný neďaleko mesta Mérida (neveľmi vzdialeného od rozľahlého Lago de Maracaibo), ktorý svoje hrdé svoje pomenovanie nesie na počesť venezuelského (a juhoamerického) národného hrdinu menom Simon Bolívar.

Excelentné “Stolové hory”

V žiadnom prípade neobíďte výborný národný park Parque Nacional Canaima vo fascinujúcej juhovýchodnej časti krajiny (v oblasti venezuelsko-guyansko-brazílskeho trojmedzia). Tu naďabíte v majestátnej Guyanskej vysočine na najvyšší vodopád zemegule (bez prerušenia) Salto Ángel (s rešpekt vzbudzujúcou výškou 979 m), padajúci z tajomnej Auyantepui (Diablova hora). Z charakteristických tepui (stolových hôr) v tejto fantastickej oblasti určite budete poznať Monte Roraima (2810 m), ktorá na všetky strany spadá 400 metrov vysokými (takmer kolmými) stenami.

0