VLetenky

Venezuela s TAP Portugal od 526 EUR

Isla La Tortuga
Karibský ostrov Isla La Tortuga (foto: Angel graterol ramirez/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

S ponukou leteckej spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance máte príležitosť objaviť (aj v období “zimných sviatkov”) prírodné bohatstvo juhoamerickej Venezuely (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do venezuelského hlavného mesta Caracas sú v predaji za 526 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety od 1. septembra 2017 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku januára do polovice mája 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Venezuely nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 26. januára s návratom z venezuelského Caracasu (CCS) dňa 10. februára 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Caracas za 526 EUR (26.01.2018-10.02.2018)
Viedeň – Caracas za 544 EUR (25.12.2017-02.01.2018)

Venezuela

Príťažlivá Venezuela zaberá územie s rozlohou vyše 900 tisíc km², kde žije okolo 29 miliónov obyvateľov. Susedí s Kolumbiou na západe, Brazíliou na juhu a Guyanou na východe, zatiaľ čo sever obmýva Karibské more s neveľmi vzdialenými ABC Islands (Aruba, Bonaire, Curaçao – súčasť dnes už neexistujúcich holandských Antíl) či pôvabným súostrovím Trinidad a Tobago. Impresívne hlavné mesto Venezuely, 6-miliónový Caracas, delí od morského pobrežia horská reťaz Cordillera de la Costa s impresívnym národným parkom El Ávila (najvyšší bod Pico Naiguatá dosahuje 2765 m).

Kúzelné venezuelské ostrovy v Karibiku

Ak sa zaraďujete viac k fanúšikom plážového leňošenia a pohodových vodných športov, ako aj súčasne k priaznivcom odhaľovania ukrytých krás podmorského sveta, skúste sa vybrať do Karibského mora na Los Roques alebo Isla de Margarita. Nádherné Archipiélago Los Roques sa rozprestiera zhruba 300 km na sever od Caracasu, kým neskutočne fotogenická “Isla de Margarita” s populárnym mestom Porlamar sa nachádza asi 500 km na západ od venezuelskej metropoly Caracas.

Úžasné národné parky a dramatické horské masívy

Pokiaľ však patríte skôr k vášnivým milovníkom dych berúcich horských panorám, pokúste sa pokoriť najvyšší vrch krajiny Pico Bolívar (4978 m) – položený neďaleko mesta Mérida (neveľmi vzdialeného od rozľahlého Lago de Maracaibo), ktorý svoje hrdé svoje pomenovanie nesie na počesť venezuelského (a juhoamerického) národného hrdinu menom Simon Bolívar.

Excelentné “Stolové hory”

V žiadnom prípade nevynechajte vynikajúci národný park Parque Nacional Canaima vo fantastickej juhovýchodnej partii krajiny (v oblasti venezuelsko-guyansko-brazílskeho trojmedzia). Tu narazíte v impozantnej Guyanskej vysočine na najvyšší vodopád planéty (bez prerušenia) Salto Ángel (s rešpekt vzbudzujúcou výškou 979 m), padajúci z mysterióznej Auyantepui (Diablova hora). Z charakteristických tepui (stolových hôr) v tejto fascinujúcej oblasti istotne budete poznať Monte Roraima (2810 m), ktorá na všetky strany spadá 400 metrov vysokými (skoro kolmými) stenami.

0