VLetenky

Venezuela s TAP Portugal od 513 EUR


Salto Ángel, národný park Parque Nacional Canaima (foto: Morrisdelta/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Prírodné bohatstvo juhoamerickej Venezuely máte možnosť spoznať vďaka ponuke leteckej spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do venezuelského hlavného mesta Caracas sa predávajú za 513 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od novembra 2021 do januára 2022.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Venezuely nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 4. novembra s návratom z venezuelského Caracasu (CCS) dňa 19. novembra 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Caracas za 513 EUR (04.11.-19.11.2021)

VIE-CCS
Viedeň, Rakúsko – Caracas, Venezuela (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Venezuela

Impresívna Venezuela zaberá územie s rozlohou vyše 900 tisíc km², kde žije okolo 29 miliónov obyvateľov. Susedí s Kolumbiou na západe, Brazíliou na juhu a Guyanou na východe, kým sever obmýva Karibské more s neveľmi vzdialenými ABC Islands (Aruba, Bonaire, Curaçao – súčasť dnes už neexistujúcich holandských Antíl) či pôvabným súostrovím Trinidad a Tobago. Pôsobivé hlavné mesto Venezuely, 6-miliónový Caracas, delí od morského pobrežia horská reťaz Cordillera de la Costa s výborným národným parkom El Ávila (najvyšší bod Pico Naiguatá dosahuje 2765 m).

Kúzelné venezuelské ostrovy v Karibiku

Ak sa zaraďujete skôr k fanúšikom plážového leňošenia a pohodových vodných športov, ako aj súčasne k priaznivcom objavovania ukrytých krás podmorského sveta, skúste sa vybrať do Karibského mora na Los Roques alebo Isla de Margarita. Nádherné Archipiélago Los Roques sa rozprestiera približne 300 km na sever od Caracasu, kým neskutočne fotogenická “Isla de Margarita” s populárnym mestom Porlamar sa nachádza asi 500 km na západ od venezuelskej metropoly Caracas.

Úžasné národné parky a dramatické horské masívy

Ak však patríte skôr k vášnivým milovníkom dych berúcich horských panorám, pokúste sa pokoriť najvyšší vrch krajiny Pico Bolívar (4978 m) – položený neďaleko mesta Mérida (neveľmi vzdialeného od rozľahlého Lago de Maracaibo), ktorý svoje hrdé svoje pomenovanie nesie na počesť venezuelského (a juhoamerického) národného hrdinu menom Simon Bolívar.

Excelentné “Stolové hory”

Nevynechajte vynikajúci národný park Parque Nacional Canaima vo fantastickej juhovýchodnej partii krajiny (v oblasti venezuelsko-guyansko-brazílskeho trojmedzia). Tu natrafíte v impozantnej Guyanskej vysočine na najvyšší vodopád planéty (bez prerušenia) Salto Ángel (s rešpekt vzbudzujúcou výškou 979 m), padajúci z mysterióznej Auyantepui (Diablova hora). Z charakteristických tepui (stolových hôr) v tejto fascinujúcej oblasti istotne budete poznať Monte Roraima (2810 m), ktorá na všetky strany spadá 400 metrov vysokými (takmer kolmými) stenami.

0