VLetenky

Venezuela s Iberiou od 530 EUR


Salto Ángel, národný park Parque Nacional Canaima (foto: Mr.Angelfish/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Prírodné klenoty juhoamerickej Venezuely máte príležitosť uvidieť pri využití ponuky leteckej spoločnosti Iberia z aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do venezuelského hlavného mesta Caracas kúpite za 530 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 20.01.-25.06. a 01.08.-15.10.2022, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od apríla do októbra 2022.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Venezuely nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 2. apríla s návratom z venezuelského Caracasu (CCS) dňa 16. apríla 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Caracas za 530 EUR (02.04.-16.04.2022)

VIE-CCS
Viedeň, Rakúsko – Caracas, Venezuela (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Venezuela

Pôsobivá Venezuela zaberá územie s rozlohou viac ako 900 tisíc km², kde žije okolo 29 miliónov obyvateľov. Susedí s Kolumbiou na západe, Brazíliou na juhu a Guyanou na východe, kým sever obmýva Karibské more s neveľmi vzdialenými ABC Islands (Aruba, Bonaire, Curaçao – súčasť dnes už neexistujúcich holandských Antíl) či príťažlivým súostrovím Trinidad a Tobago. Impresívne hlavné mesto Venezuely, 6-miliónový Caracas, oddeľuje od morského pobrežia horská reťaz Cordillera de la Costa s vynikajúcim národným parkom El Ávila (najvyšší bod Pico Naiguatá dosahuje 2765 m).

Čarovné venezuelské ostrovy v Karibiku

Ak sa radíte skôr k priaznivcom plážového leňošenia a príjemných vodných športov, ako aj zároveň k fanúšikom odhaľovania skrytých krás podmorského sveta, skúste sa vydať do Karibského mora na Los Roques alebo Isla de Margarita. Prekrásne Archipiélago Los Roques sa rozkladá zhruba 300 km na sever od Caracasu, kým nesmierne fotogenická “Isla de Margarita” s obľúbeným mestom Porlamar sa nachádza asi 500 km na západ od venezuelskej metropoly Caracas.

Skvelé národné parky a magické horské masívy

Ak však patríte skôr k vášnivým milovníkom dych berúcich horských panorám, pokúste sa zdolať najvyšší vrch krajiny Pico Bolívar (4978 m) – situovaný neďaleko mesta Mérida (neveľmi vzdialeného od rozľahlého Lago de Maracaibo), ktorý svoje hrdé svoje pomenovanie nesie na počesť venezuelského (a juhoamerického) národného hrdinu menom Simon Bolívar.

Excelentné “Stolové hory”

Neobíďte výborný národný park Parque Nacional Canaima vo fascinujúcej juhovýchodnej časti krajiny (v oblasti venezuelsko-guyansko-brazílskeho trojmedzia). Tu naďabíte v majestátnej Guyanskej vysočine na najvyšší vodopád planéty (bez prerušenia) Salto Ángel (s rešpekt vzbudzujúcou výškou 979 m), padajúci z mysterióznej Auyantepui (Diablova hora). Z charakteristických tepui (stolových hôr) v tejto fantastickej oblasti určite budete poznať Monte Roraima (2810 m), ktorá na všetky strany spadá 400 metrov vysokými (temer kolmými) stenami.

0