VLetenky

Venezuela s Air France od 610 EUR

Cayo de Agua
Cayo de Agua v karibskom tropickom súostroví Los Roques (foto: Samout3/Flickr/CC BY 2.0)

S ponukou spoločnosti Air France z leteckej aliancie Sky Team (v spolupráci s partnermi) možno vzhliadnuť prírodné poklady vskutku lákavej juhoamerickej Venezuely (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Venezuely (Caracas) sú v predaji za 610 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska pri aplikácii kupónu “20RABATT” oprávňujúceho na zľavu 20 EUR (v tomto prípade zo základnej ceny 630 EUR) na doleuvedenom odkaze na rezerváciu v priebehu 23. septembra.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v čase od 25.10.-14.12.2015 a 06.01.-16.03. 2016 (s ukončením ciest do 30.04.2016), min. dobu pobytu 7 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 23. septembra (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Venezuely nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 7. novembra s návratom z venezuelského Caracasu (CCS) dňa 21. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Caracas za 610 EUR (07.11.-12.11.2015 s promokódom “20RABATT” / 630 EUR pred zľavou)

Venezuela

Pôvabná Venezuela zaberá územie s rozlohou viac ako 900 tisíc km², kde žije okolo 29 miliónov obyvateľov. Susedí s Kolumbiou na západe, Brazíliou na juhu a Guyanou na východe, kým sever obmýva Karibské more s neveľmi vzdialenými ABC Islands (Aruba, Bonaire, Curaçao – súčasť dnes už neexistujúcich holandských Antíl) či príťažlivým súostrovím Trinidad a Tobago. Pôsobivé hlavné mesto Venezuely, 6-miliónový Caracas, oddeľuje od morského pobrežia horská reťaz Cordillera de la Costa s impresívnym národným parkom El Ávila (najvyšší bod Pico Naiguatá dosahuje 2765 m).

Kúzelné venezuelské ostrovy v Karibiku

Pokiaľ sa radíte viac k priaznivcom plážového leňošenia a pohodových vodných športov, ako aj zároveň k fanúšikom odhaľovania skrytých krás podmorského sveta, skúste sa vydať do Karibského mora na Los Roques alebo Isla de Margarita. Prekrásne Archipiélago Los Roques sa rozkladá približne 300 km severne od Caracasu, zatiaľ čo nesmierne fotogenická “Isla de Margarita” s obľúbeným mestom Porlamar sa nachádza asi 500 km na západ od venezuelskej metropoly Caracas.

Skvelé národné parky a dramatické horské masívy

Ak však patríte skôr k vášnivým milovníkom dych berúcich horských scenérii, pokúste sa zdolať najvyšší vrch krajiny Pico Bolívar (4978 m) – situovaný neďaleko mesta Mérida (neveľmi vzdialeného od rozľahlého Lago de Maracaibo), ktorý svoje hrdé svoje pomenovanie nesie na počesť venezuelského (a juhoamerického) národného hrdinu menom Simon Bolívar.

Excelentné “Stolové hory”

V žiadnom prípade neobíďte vynikajúci národný park Parque Nacional Canaima vo fascinujúcej juhovýchodnej časti krajiny (v oblasti venezuelsko-guyansko-brazílskeho trojmedzia). Tu natrafíte v majestátnej Guyanskej vysočine na najvyšší vodopád na svete (bez prerušenia) Salto Ángel (s rešpekt vzbudzujúcou výškou 979 m), padajúci z mysterióznej Auyantepui (Diablova hora). Z charakteristických tepui (stolových hôr) v tejto fantastickej oblasti určite budete poznať Monte Roraima (2810 m), ktorá na všetky strany spadá 400 metrov vysokými (takmer kolmými) stenami.

0