VLetenky

Venezuela s Air France od 543 EUR

Estado Falcón
Karibské pobrežie venezuelského štátu Falcón (foto: MarielbaP/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

S ponukou spoločnosti Air France z leteckej aliancie Sky Team máte príležitosť spoznať prírodné bohatstvo juhoamerickej Venezuely (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do venezuelského hlavného mesta Caracas sa dajú kúpiť za 543 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 2. januára do 23. júna 2018, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc. max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 8. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku februára do polovice apríla 2018.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Venezuely nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 11. februára (nedeľa) s návratom z venezuelského Caracasu (CCS) dňa 18. februára 2018 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Caracas za 543 EUR (11.02.-18.02.2018)

Venezuela

Impresívna Venezuela zaberá územie s rozlohou vyše 900 tisíc km², kde žije okolo 29 miliónov obyvateľov. Susedí s Kolumbiou na západe, Brazíliou na juhu a Guyanou na východe, zatiaľ čo sever obmýva Karibské more s neveľmi vzdialenými ABC Islands (Aruba, Bonaire, Curaçao – súčasť dnes už neexistujúcich holandských Antíl) či pôvabným súostrovím Trinidad a Tobago. Impresívne hlavné mesto Venezuely, 6-miliónový Caracas, delí od morského pobrežia horská reťaz Cordillera de la Costa s pôsobivým národným parkom El Ávila (najvyšší bod Pico Naiguatá dosahuje 2765 m).

Kúzelné venezuelské ostrovy v Karibiku

Ak sa zaraďujete skôr k fanúšikom plážového leňošenia a pohodových vodných športov, ako aj súčasne k priaznivcom odhaľovania ukrytých krás podmorského sveta, skúste sa vybrať do Karibského mora na Los Roques alebo Isla de Margarita. Nádherné Archipiélago Los Roques sa rozprestiera zhruba 300 km severne od Caracasu, kým neskutočne fotogenická “Isla de Margarita” s populárnym mestom Porlamar sa nachádza asi 500 km západne od venezuelskej metropoly Caracas.

Úžasné národné parky a dramatické horské masívy

Pokiaľ však patríte skôr k vášnivým milovníkom dych berúcich horských panorám, pokúste sa pokoriť najvyšší vrch krajiny Pico Bolívar (4978 m) – položený neďaleko mesta Mérida (neveľmi vzdialeného od rozľahlého Lago de Maracaibo), ktorý svoje hrdé svoje pomenovanie nesie na počesť venezuelského (a juhoamerického) národného hrdinu menom Simon Bolívar.

Vynikajúce “Stolové hory”

V žiadnom prípade nevynechajte excelentný národný park Parque Nacional Canaima vo fantastickej juhovýchodnej partii krajiny (v oblasti venezuelsko-guyansko-brazílskeho trojmedzia). Tu natrafíte v impozantnej Guyanskej vysočine na najvyšší vodopád zemegule (bez prerušenia) Salto Ángel (s rešpekt vzbudzujúcou výškou 979 m), padajúci z mysterióznej Auyantepui (Diablova hora). Z charakteristických tepui (stolových hôr) v tejto fascinujúcej oblasti istotne budete poznať Monte Roraima (2810 m), ktorá na všetky strany spadá 400 metrov vysokými (temer kolmými) stenami.

0