VLetenky

Venezuela s Air France od 517 EUR

Los Roques
Cayo de Agua v karibskom súostroví Los Roques (foto: Tucanrecords/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Prírodné poklady juhoamerickej Venezuely máte príležitosť spoznať pri využití ponuky spoločnosti Air France (z leteckej aliancie Sky Team) v spolupráci s partnermi (s odletom z rakúskej Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do venezuelského hlavného mesta Caracas sú v predaji za 517 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 06.12.-21.12. a 01.01.-30.06.2019, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 20. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice januára do konca mája 2019.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Venezuely nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 2. februára (sobota) s návratom z Caracasu (CCS) dňa 16. februára 2019 (sobota).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Caracas za 517 EUR (02.02.-16.02.2019 / sobota – sobota)

VIE-CCS
Viedeň, Rakúsko – Caracas, Venezuela (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Venezuela

Impresívna Venezuela zaberá územie s rozlohou vyše 900 tisíc km², kde žije okolo 29 miliónov obyvateľov. Susedí s Kolumbiou na západe, Brazíliou na juhu a Guyanou na východe, kým sever obmýva Karibské more s neveľmi vzdialenými ABC Islands (Aruba, Bonaire, Curaçao – súčasť dnes už neexistujúcich holandských Antíl) či pôvabným súostrovím Trinidad a Tobago. Impresívne hlavné mesto Venezuely, 6-miliónový Caracas, delí od morského pobrežia horská reťaz Cordillera de la Costa s pôsobivým národným parkom El Ávila (najvyšší bod Pico Naiguatá dosahuje 2765 m).

Kúzelné venezuelské ostrovy v Karibiku

Ak sa zaraďujete skôr k fanúšikom plážového leňošenia a pohodových vodných športov, ako aj súčasne k priaznivcom odhaľovania ukrytých krás podmorského sveta, skúste sa vybrať do Karibského mora na Los Roques alebo Isla de Margarita. Nádherné Archipiélago Los Roques sa rozprestiera približne 300 km severne od Caracasu, zatiaľ čo neskutočne fotogenická “Isla de Margarita” s populárnym mestom Porlamar sa nachádza asi 500 km na západ od venezuelskej metropoly Caracas.

Úžasné národné parky a dramatické horské masívy

Ak však patríte skôr k vášnivým milovníkom dych berúcich horských panorám, pokúste sa pokoriť najvyšší vrch krajiny Pico Bolívar (4978 m) – položený neďaleko mesta Mérida (neveľmi vzdialeného od rozľahlého Lago de Maracaibo), ktorý svoje hrdé svoje pomenovanie nesie na počesť venezuelského (a juhoamerického) národného hrdinu menom Simon Bolívar.

Vynikajúce “Stolové hory”

Nevynechajte výborný národný park Parque Nacional Canaima vo fantastickej juhovýchodnej partii krajiny (v oblasti venezuelsko-guyansko-brazílskeho trojmedzia). Tu natrafíte v impozantnej Guyanskej vysočine na najvyšší vodopád zemegule (bez prerušenia) Salto Ángel (s rešpekt vzbudzujúcou výškou 979 m), padajúci z mysterióznej Auyantepui (Diablova hora). Z charakteristických tepui (stolových hôr) v tejto fascinujúcej oblasti istotne budete poznať Monte Roraima (2810 m), ktorá na všetky strany spadá 400 metrov vysokými (takmer kolmými) stenami.

0