VLetenky

Venezuela s Air France od 511 EUR

Los Roques
Salto Ángel, Parque Nacional Canaima (foto: Jeanpaul Razzouk/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Prírodné poklady juhoamerickej Venezuely máte možnosť uvidieť vďaka ponuke leteckej spoločnosti Air France (z aliancie Sky Team) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do venezuelského hlavného mesta Caracas sa predávajú za 511 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty v období 25.03.-20.06 a 10.08.-10.12.2020, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 14. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu júna a od septembra do novembra 2020.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Venezuely nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 9. novembra s návratom z Caracasu (CCS) dňa 23. novembra 2020.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Caracas za 511 EUR (09.11.-21.11.2020)

VIE-CCS
Viedeň, Rakúsko – Caracas, Venezuela (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Venezuela

Pôsobivá Venezuela zaberá územie s rozlohou viac ako 900 tisíc km², kde žije okolo 29 miliónov obyvateľov. Susedí s Kolumbiou na západe, Brazíliou na juhu a Guyanou na východe, kým sever obmýva Karibské more s neveľmi vzdialenými ABC Islands (Aruba, Bonaire, Curaçao – súčasť dnes už neexistujúcich holandských Antíl) či príťažlivým súostrovím Trinidad a Tobago. Pôsobivé hlavné mesto Venezuely, 6-miliónový Caracas, oddeľuje od morského pobrežia horská reťaz Cordillera de la Costa s impresívnym národným parkom El Ávila (najvyšší bod Pico Naiguatá dosahuje 2765 m).

Čarovné venezuelské ostrovy v Karibiku

Ak sa radíte skôr k priaznivcom plážového leňošenia a príjemných vodných športov, ako aj zároveň k fanúšikom odhaľovania ukrytých krás podmorského sveta, skúste sa vydať do Karibského mora na Los Roques alebo Isla de Margarita. Nádherné Archipiélago Los Roques sa rozkladá zhruba 300 km severne od Caracasu, zatiaľ čo nesmierne fotogenická “Isla de Margarita” s obľúbeným mestom Porlamar sa nachádza asi 500 km západne od venezuelskej metropoly Caracas.

Skvelé národné parky a magické horské masívy

Ak však patríte skôr k vášnivým milovníkom dych berúcich horských panorám, pokúste sa zdolať najvyšší vrch krajiny Pico Bolívar (4978 m) – situovaný neďaleko mesta Mérida (neveľmi vzdialeného od rozľahlého Lago de Maracaibo), ktorý svoje hrdé svoje pomenovanie nesie na počesť venezuelského (a juhoamerického) národného hrdinu menom Simon Bolívar.

Výborné “Stolové hory”

Neobíďte vynikajúci národný park Parque Nacional Canaima vo fascinujúcej juhovýchodnej časti krajiny (v oblasti venezuelsko-guyansko-brazílskeho trojmedzia). Tu naďabíte v majestátnej Guyanskej vysočine na najvyšší vodopád zemegule (bez prerušenia) Salto Ángel (s rešpekt vzbudzujúcou výškou 979 m), padajúci z mysterióznej Auyantepui (Diablova hora). Z charakteristických tepui (stolových hôr) v tejto fantastickej oblasti určite budete poznať Monte Roraima (2810 m), ktorá na všetky strany spadá 400 metrov vysokými (skoro kolmými) stenami.

0

Add a Comment