VLetenky

Veľkonočný ostrov s LATAM od 659 EUR

Moai
Moai v oblasti Tongariki v juhovýchodnej časti Rapa Nui (foto: Arian Zwegers/Flickr/CC BY 2.0)

Mysteriózny Veľkonočný ostrov (v ďalekej Oceánii) máte príležitosť objaviť vďaka tarifu spoločnosti LATAM (z leteckej aliancie Oneworld) v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z Talianska).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na čilský Veľkonočný ostrov (Isla de Pascua/Rapa Nui) sú v predaji za 659 EUR s odletom z talianskeho Milána.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 11. januára do 27. júna 2019, min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšia noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 28. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca januára do polovice júna 2019.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Veľkonočný ostrov nech poslúži odlet z Milána (MXP) dňa 20. februára a návrat z Isla de Pascua (IPC) dňa 7. marca 2019.

Rezervácia letenky:
Miláno – Isla de Pascua za 659 EUR (20.02.-07.03.2019)

Letecké priblíženie do Milána

Do Milána (a širšieho kolia) možno ekonomicky docestovať:
– z Bratislavy: Ryanair (BGY)
– z Viedne: Laudamotion (BGY), Wizz Air (MXP)
– z Ostravy: Ryanair (BGY)
– z Brna: Ryanair (BGY)
– z Budapešti: Ryanair (BGY), Wizz Air (MXP)
– z Prahy: Ryanair (BGY), EasyJet (MXP)
– z Krakova: Ryanair (BGY), EasyJet (MXP)
– z Katovíc: Ryanair (MXP), Wizz Air (BGY)

MIL_MPN
Miláno, Taliansko – Isla de Pascua, Čile (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Veľkonočný ostrov

Fantastický Veľkonočný ostrov alebo Rapa Nui (v španielčine Isla de Pascua), prakticky najvýchodnejší ostrov Polynézie, patrí k najtajomnejším a zároveň i najosamelejších kútom zemegule. Okrem nesmierne fotogenických sôch “moai” natrafíte na Veľkonočnom ostrove i na pôsobivé pláže s fenomenálnym bielym pieskom či na nádherné sopečné jazerá Rano Kau, Rano Raraku a Rano Aroi (práve v oblasti Rano Raraku sa rodili impresívne moai).

Jedno z najosamotenejších i najtajuplnejších miest Zeme

Materské Čile od Veľkonočného ostrova delí vzdialenosť okolo 3500 km. Najbližšiu pevninu, ostrov Pitcairn, nájdete vyše 2000 km smerom na západ. Samotný Pitcairn istotne poznáte z diel na tému “Vzbura na lodi Bounty” o drsnom kapitánovi W. Blighovi – z literárnej predlohy od J. Verna (1879) alebo filmového spracovania z roku 1984 (v hlavnom obsadení Anthony Hopkins, Mel Gibson, Liam Neeson, Daniel Day-Lewis). Hanga Roa, administratívno-politické centrum Rapa Nui s neďalekým medzinárodným letiskom, Vás očakáva v juhozápadnom kúte Isla de Pascua.

Gigantické sochy moai

K poznávacím znameniam “Easter Island” sa zaraďujú legendárne obrovské kamenné sochy “moai”, vyskytujúce sa prevažne po obvode ostrova (v celkovom počte 887 kusov). Záhadou zostáva spôsob dvíhania moai a ich doprava z lomu (kde boli postupne vytvárané a kompletizované) až na “miesto určenia”, najmä keď najväčšie dokončené sochy mali výšku okolo 10 m a hmotnosť viac ako 80 ton. O možné vysvetlenie praktickým spôsobom sa medzi inými pokúšali i Thor Heyerdahl v spolupráci s českým bádateľom menom Pavel Pavel, avšak vytvorené skupiny 8, resp. 16 mužov pomocou lán dokázalo premiestniť 5 a 9-tonové moai iba na relatívne neveľké vzdialenosti.

0