VLetenky

Veľkonočný ostrov s LATAM od 1076 EUR

Moai
Moai v oblasti Ahu Tongariki v juhovýchodnej partii Rapa Nui (foto: David Berkowitz/Flickr/CC BY 2.0)

Mysteriózny Veľkonočný ostrov (v ďalekej Oceánii) máte príležitosť objavovať v rámci ponuky leteckej spoločnosti LATAM v spolupráci s partnerskými dopravcami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na čilský Veľkonočný ostrov (Isla de Pascua/Rapa Nui) sa dajú kúpiť za 1076 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 19.01.-03.03., 07.03.-07.07. a 16.08.-11.12.2023, min. dobu pobytu 7 dní alebo sobotňajšia noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu novembra a decembra 2023.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Veľkonočný ostrov nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 7. novembra s návratom a návrat z Isla de Pascua (IPC) dňa 21. novembra 2023.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Isla de Pascua za 1076 EUR (07.11.-21.11.2023)

VIE_IPC
Viedeň, Rakúsko – Isla de Pascua, Čile (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Veľkonočný ostrov

Fascinujúci Veľkonočný ostrov alebo Rapa Nui (v španielčine Isla de Pascua), prakticky najvýchodnejší ostrov Polynézie, patrí k najtajomnejším a súčasne aj najosamotenejších kútom planéty. Okrem neskutočne fotogenických sôch “moai” naďabíte na Veľkonočnom ostrove aj na impresívne pláže s geniálnym bielym pieskom či na prekrásne sopečné jazerá Rano Kau, Rano Raraku a Rano Aroi (práve v oblasti Rano Raraku sa rodili pôsobivé moai).

Jedno z najosamelejších aj najtajuplnejších miest Zeme

Materské Čile od Veľkonočného ostrova oddeľuje vzdialenosť okolo 3500 km. Najbližšiu pevninu, ostrov Pitcairn, nájdete viac ako 2000 km smerom na západ. Samotný Pitcairn istotne poznáte z diel na tému “Vzbura na lodi Bounty” o drsnom kapitánovi W. Blighovi – z literárnej predlohy od Julesa Verna (1879) alebo filmového spracovania z roku 1984 (v hlavnom obsadení Anthony Hopkins, Mel Gibson, Liam Neeson, Daniel Day-Lewis). Hanga Roa, administratívno-politické centrum Rapa Nui s neďalekým medzinárodným letiskom, Vás čaká v juhozápadnom kúte Isla de Pascua.

Gigantické sochy moai

K poznávacím znameniam “Easter Island” sa radia legendárne obrovské kamenné sochy “moai”, vyskytujúce sa prevažne po obvode ostrova (v celkovom počte 887 kusov). Záhadou ostáva spôsob dvíhania moai a ich doprava z lomu (kde boli postupne tvorené a kompletizované) až na “miesto určenia”, hlavne keď najväčšie dokončené sochy mali výšku okolo 10 m a hmotnosť vyše 80 ton. O možné vysvetlenie praktickým spôsobom sa medzi inými pokúšali aj Thor Heyerdahl v spolupráci s českým bádateľom menom Pavel Pavel, avšak vytvorené skupiny 8, resp. 16 mužov pomocou lán dokázalo premiestniť 5 a 9-tonové moai iba na pomerne neveľké vzdialenosti.

0