VLetenky

Veľkonočný ostrov s Austrian Airlines od 662 EUR

Moai
Moai v oblasti Ahu Tongariki v juhovýchodnej časti Rapa Nui (foto: David Berkowitz/Flickr/CC BY 2.0)

Mysteriózny Veľkonočný ostrov (v ďalekej Oceánii) máte príležitosť objaviť v rámci ponuky spoločnosti Austrian Airlines (Star Alliance) v spolupráci s partnerskými dopravcami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na čilský Veľkonočný ostrov (Isla de Pascua/Rapa Nui) sú v predaji za 662 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšia noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od septembra 2020 do marca 2021.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Veľkonočný ostrov nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 4. novembra a návrat z Isla de Pascua (IPC) dňa 18. novembra 2020.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Isla de Pascua za 662 EUR (04.11.-18.11.2020)

VIE_IPC
Viedeň, Rakúsko – Isla de Pascua, Čile (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Veľkonočný ostrov

Fantastický Veľkonočný ostrov alebo Rapa Nui (v španielčine Isla de Pascua), v podstate najvýchodnejší ostrov Polynézie, patrí k najtajuplnejším a zároveň i najosamelejších kútom zemegule. Okrem nesmierne fotogenických sôch “moai” natrafíte na Veľkonočnom ostrove i na pôsobivé pláže s fenomenálnym bielym pieskom či na nádherné sopečné jazerá Rano Kau, Rano Raraku a Rano Aroi (práve v oblasti Rano Raraku sa rodili impresívne moai).

Jedno z najosamotenejších i najtajuplnejších miest zemegule

Materské Čile od Veľkonočného ostrova delí vzdialenosť okolo 3500 km. Najbližšiu pevninu, ostrov Pitcairn, nájdete vyše 2000 km smerom na západ. Samotný Pitcairn istotne poznáte z diel na tému “Vzbura na lodi Bounty” o drsnom kapitánovi W. Blighovi – z literárnej predlohy od Julesa Verna (1879) alebo filmového spracovania z roku 1984 (v hlavnom obsadení Anthony Hopkins, Mel Gibson, Liam Neeson, Daniel Day-Lewis). Hanga Roa, administratívno-politické centrum Rapa Nui s neďalekým medzinárodným letiskom, Vás očakáva v juhozápadnom kúte Isla de Pascua.

Gigantické sochy moai

K poznávacím znameniam “Easter Island” sa zaraďujú legendárne obrovské kamenné sochy “moai”, vyskytujúce sa prevažne po obvode ostrova (v celkovom počte 887 kusov). Záhadou zostáva spôsob dvíhania moai a ich doprava z lomu (kde boli postupne vytvárané a kompletizované) až na “miesto určenia”, najmä keď najväčšie dokončené sochy mali výšku okolo 10 m a hmotnosť viac ako 80 ton. O možné vysvetlenie praktickým spôsobom sa medzi inými pokúšali i Thor Heyerdahl v spolupráci s českým bádateľom menom Pavel Pavel, avšak vytvorené skupiny 8, resp. 16 mužov pomocou lán dokázalo premiestniť 5 a 9-tonové moai len na relatívne neveľké vzdialenosti.

0

Add a Comment