VLetenky

Veľkonočný ostrov s Alitaliou v business class od 935 EUR

Moai
Moai v Tongariki/Rano Raraku na juhovýchode Rapa Nui (foto: The TerraMar Project/Flickr/CC BY 2.0)

Famózny Veľkonočný ostrov v ďalekej Oceánii máte príležitosť objaviť pri využití zaujímavého tarifu v biznis triede na palube spoločností Alitalia, KLM a LATAM (s odletom z Nemecka).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky v business class na čilský Veľkonočný ostrov (s možnosťou návštevy Santiaga) sa predávajú za 935 EUR s odletom nemeckého Düsseldorfu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Tarifné podmienky určujú odlety do konca letného letového poriadku (z toho vyplývajúcu max. dobu pobytu) a predaj do aktualizácie tarifu (či do vyčerpania termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu februára 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky na Veľkonočný ostrov nech poslúži odlet z Düsseldorfu (DUS) dňa 2. februára a návrat z Isla de Pascua (IPC) dňa 11. februára 2017.

Príklad itinerára:
02.02.2017 Düsseldorf (DUS) – Isla de Pascua (IPC)
11.02.2017 Isla de Pascua (IPC) – Santiago (SCL)
13.02.2017 Santiago (SCL) – Düsseldorf (DUS)

Rezervácia letenky:
Düsseldorf – Isla de Pascua – Santiago – Düsseldorf za 935 EUR (02.02.-11.02.2017 / biznis trieda)

Letecké priblíženie do Nemecka

Na letecký prískok do Düsseldorfu máte možnosť využiť letecké spojenia Eurowings (z Viedne, z Budapešti, z Prahy, z Katovíc/z Krakova). Padnúť vhod by mohli aj linky spoločnosti Wizz Air do neďalekého Dortmundu (z Budapešti a z Katovíc).

Veľkonočný ostrov

Fantastický Veľkonočný ostrov alebo Rapa Nui (v španielčine Isla de Pascua), prakticky najvýchodnejší ostrov Polynézie, sa radí k najtajomnejším a zároveň i najosamelejším kútom zemegule. Okrem nesmierne fotogenických sôch “moai” natrafíte na Veľkonočnom ostrove aj na pôsobivé pláže s fenomenálnym bielym pieskom či na nádherné sopečné jazerá Rano Kau, Rano Raraku a Rano Aroi (práve v oblasti Rano Raraku sa zrodili impresívne moai).

Jedno z najosamotenejších aj najmysterióznejších miest planéty

Materské Čile od Veľkonočného ostrova delí vzdialenosť okolo 3500 km. Najbližšiu pevninu, ostrov Pitcairn, nájdete vyše 2000 km smerom na západ. Samotný Pitcairn určite poznáte z diel na tému “Vzbura na lodi Bounty” o drsnom kapitánovi W. Blighovi – z literárnej predlohy od J. Verna (1879) alebo filmového spracovania z r. 1984 (v hlavnom obsadení Anthony Hopkins, Mel Gibson, Liam Neeson, Daniel Day-Lewis). Hanga Roa, administratívno-politické centrum Rapa Nui s neďalekým medzinárodným letiskom, Vás očakáva v juhozápadnom kúte Isla de Pascua.

Obrovité sochy moai

K poznávacím znameniam “Easter Island” patria legendárne gigantické kamenné sochy “moai”, vyskytujúce sa prevažne po obvode ostrova (v celkovom počte 887 kusov). Záhadou ostáva spôsob dvíhania moai a ich doprava z lomu (kde boli postupne vytvárané a kompletizované) až na “miesto určenia”, najmä keď najväčšie dokončené sochy mali výšku okolo 10 m a hmotnosť viac ako 80 ton. O možné vysvetlenie praktickým spôsobom sa medzi inými pokúšali i Thor Heyerdahl v spolupráci s českým bádateľom menom Pavel Pavel, avšak vytvorené skupiny 8, resp. 16 mužov pomocou lán dokázalo premiestniť 5 a 9-tonové moai iba na relatívne neveľké vzdialenosti.

0