VLetenky

Varšava s LOT Polish Airlines od 16 EUR one way

Barbakan
Nočná panoráma varšavského Barbakanu (foto: Solidphotouploader/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Výlet nielen do poľskej metropoly majú možnosť podniknúť so spoločnosťou LOT Polish Airlines zo Star Alliance najmä cestovatelia z prihraničných slovenských či českých regiónov (s odletom z Katovíc).

Jednosmerné letenky do poľského hlavného mesta Varšava kúpite za 65 PLN (alebo v prepočte cca 16 EUR) s odletom zo spomínaného katovického letiska. Za spiatočné letenky na rovnakej trase zaplatíte 147 PLN (v prepočte asi 35 EUR). Za podobnú sumu sú k dispozícii letenky do Varšavy aj z ďalších poľských leteckých prístavov ako Krakov, Rzeszów či Wroclaw.

Uvedená suma platí pri absolvovaní letu (len) s príručnou batožinou. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v období od septembra 2015 do júla 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Katovíc (KTW) dňa 4. septembra (piatok) s návratom z Varšavy (WAW) dňa 7. septembra 2015 (pondelok).

Rezervácia letenky:
Katovice – Varšava za 65 PLN (04.09.2015 / jednosmerná letenka)
Katovice – Varšava za 147 PLN (04.09.-07.09.2015 / spiatočná letenka)

Varšava

V skoro dvojmiliónovej Varšave sa určite vvprípade víkendového pobytu nebudete nudiť. Možno ju však poňať i ako štartovací bod na ďalšie cesty, keďže ceny ubytovania sa pohybujú v pomerne príjemných hladinách. Z (hlavného) varšavského vzdušného prístavu nájdete mnoho cenovo atraktívnych letov hlavne do oblasti Severnej Ameriky a Ázie (nielen s poľským národným dopravcom), ku ktorým sa naviac pridávajú dostupné lety nízkonákladovkami (nielen) po Európe.

0