VLetenky

Vancouver s WestJet od 262 EUR

British Columbia
Charakteristické scenérie kanadského pacifického mesta Vancouver (foto: gags9999/Flickr/CC BY 2.0)

Vďaka tarifu spoločnosti WestJet máte šancu odhaliť (v jarnom období) nielen západokanadskú provinciu British Columbia či susedný americký štát Washington (s odletom z Európy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kanadského veľkomesta Vancouver sa dajú kúpiť za 262 EUR s odletom z írskeho Dublinu a návratom do britského Londýna.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty v období od 1. mája do 21. mája 2017 a predaj do 31. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Dublinu (DUB) dňa 3. mája s návratom z kanadského mesta Vancouver (YVR) do Londýna (LON) dňa 10. mája 2017.

Rezervácia letenky:
Dublin – Vancouver – Londýn za 262 EUR (03.05.-10.05.2017)

Doprava po Európe

Positioning flights do Írska

Leteckú dopravu do írskej metropoly Dublin máte príležitosť vo všeobecnosti zrealizovať priamymi linkami leteckej spoločnosti Ryanair (z Bratislavy, z Budapešti, z Krakova, z Katovíc, z Rzeszówa a z Prahy) alebo o čosi ekonomicky náročnejším Aer Lingus (z Viedne, z Budapešti a z Prahy).

Letecký prískok do/z Londýna

Pri leteckom priblížení do Londýna možno profitovať z jeho vynikajúcej dostupnosti z našich končín. Na londýnske low costové letisko Stansted doputujete s Ryanair z Bratislavy a prakticky aj zo všetkých ostatných okolitých medzinárodných leteckých prístavov (Brno, Ostrava, Praha, Budapešť, Katovice, Krakov, Rzeszów).

Na London Gatwick Intl Airport prevádzkuje letecké linky (za trošku vyššiu cenu) britská aerolinka Easy Jet z Budapešti, z Viedne, z Krakova a z Prahy. Na londýnske letisko Luton docestujete s Wizz Air z Košíc, z Popradu, z Budapešti, z Brna, z Katovíc a z Prahy. (Lety z Budapešti na Luton, už ale vo vyššej cenovej hladine, ponúka taktiež Easy Jet.)

Vancouver a širšie okolie

Atraktívny západokanadský Vancouver, dramatická 600-tisícová metropola provincie Britská Kolumbia (vyše dva milióny obyvateľov v metropolitnej oblasti), patrí hlavne v zimnom čase k najteplejším miestam Kanady. Počas zimy máte možnosť si schuti zalyžovať na svahoch neďalekých Skalnatých hôr (Rockies) v legendárnom lyžiarskom stredisku Whistler.

Grandiózny Vancouver Island či neuveriteľný národný park Banff

Pokiaľ zamierite na návštevu v teplejšom ročnom období, skúste výborný Vancouver Island (magické mestečko Tofino) alebo Southern Gulf Islands, kam sa dostanete lodnou dopravou s BC Ferries aj pohodovým vyhliadkovým letom hydroplánmi. Očarujúci národný park Banff National Park v kanadských “Rockies” dosiahnete po prekonaní asi 8-hodinovej jazdy.

Americký Seattle

Neveľmi vzdialený 600-tisícový Seattle alias “Jet City” Vás očakáva medzi pacifickým výbežkom, zálivom Puget Sound a jazerom Lake Washington. V širšej aglomerácii (najmä v mestách Redmond a Bellevue) sídlia zvučné mená z oblasti hi-tech a e-commerce (Microsoft, Amazon.com, Expedia, Nintendo, atď.). Seattle sa môže pochváliť vplyvnou hudobnou scénou, na ktorej začínali aj vyrastali i Jimi Hendrix či Ray Charles. Milovníci letectva by nemali vynechať svetoznámu Boeing Everett Factory, pýšiacu sa titulom najväčšej budovy zemegule podľa zastavanej plochy i obostavaného priestoru.

0