VLetenky

Vancouver s KLM od 381 EUR

Yoho National Park
Elegantné Emerald Lake v Yoho National Park (foto: HylgeriaK/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Ak ste zatúžili po návšteve západnej Kanady, mohla by Vám padnúť vhod ponuka Air France-KLM v spolupráci s partnerskými Delta Air Lines z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kanadského veľkomesta Vancouver (v provincii Britská Kolumbia) sa dajú kúpiť za 381 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 10.10.-31.10.2016 a 01.04.-16.06.2017, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) na konci októbra 2016 v čase od začiatku apríla do začiatku júna 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Britskej Kolumbie nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 17. mája s návratom z kanadského mesta Vancouver (YVR) dňa 31. mája 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Vancouver za 381 EUR (17.05.-31.05.2017)
Viedeň – Vancouver za 398 EUR (rezervácia v SJ / manuálne zadanie)

Vancouver a širšie okolie

Lákavý západokanadský Vancouver, dramatická 600-tisícová metropola provincie Britská Kolumbia (vyše dva milióny obyvateľov v metropolitnej oblasti), patrí hlavne v zimnej dobe k najteplejším miestam Kanady. Počas zimy máte šancu si schuti zalyžovať na svahoch neďalekých Skalnatých hôr (Rockies) v svetoznámom lyžiarskom stredisku Whistler.

Gradiózny Vancouver Island či neuveriteľný národný park Banff

Pokiaľ zamierite na návštevu v teplejšom ročnom období, skúste výborný Vancouver Island (magické mestečko Tofino) alebo Southern Gulf Islands, kam doputujete lodnou dopravou s BC Ferries i pohodovým vyhliadkovým letom hydroplánmi. Očarujúci národný park Banff National Park v kanadských “Rockies” dosiahnete po prekonaní asi 8-hodinovej jazdy.

Americký Seattle

Neveľmi vzdialený 600-tisícový Seattle alias “Jet City” Vás očakáva medzi pacifickým výbežkom, zálivom Puget Sound a jazerom Lake Washington. V širšej aglomerácii (najmä v mestách Redmond a Bellevue) sídlia zvučné mená z oblasti hi-tech a e-commerce (Microsoft, Amazon.com, Expedia, Nintendo, atď.). Seattle sa môže pochváliť vplyvnou hudobnou scénou, na ktorej začínali aj vyrastali i Jimi Hendrix či Ray Charles. Milovníci letectva by nemali vynechať preslávenú Boeing Everett Factory, pýšiacu sa titulom najväčšej budovy zemegule podľa zastavanej plochy aj obostavaného priestoru.

0