VLetenky

Vancouver s Delta Air Lines za 559 EUR

Banff
Čarovné Lake Moraine v kúzelnom národnom parku Banff (foto: M0sT_WaNteD/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Pokiaľ ste zatúžili po návšteve (jarnej) západnej Kanady, mohla by Vám padnúť vhod ponuka Delta Air Lines v spolupráci s partnerskými Air France z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do kanadského pacifického veľkomesta Vancouver (v provincii Britská Kolumbia) sa predávajú za 559 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Tarifné podmienky stanovujú odlety od 24. februára do 15. júna 2015 (s výnimkou blackoutu 10.04.-12.04. a 25.04.-27.04.2015), min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 25. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä v priebehu apríla a mája 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Britskej Kolumbie môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 16. mája s návratom z kanadského mesta Vancouver (YVR) dňa 29. mája 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Vancouver za 559 EUR (16.05.-29.05.2015)
Budapešť – Vancouver za 561 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Vancouver za 567 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Vancouver za 567 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Vancouver za 573 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Vancouver za 15767 CZK (rezervácia v ČJ)

Vancouver a širšie okolie

Atraktívny západokanadský Vancouver, dramatická 600-tisícová metropola provincie Britská Kolumbia (vyše dva milióny obyvateľov v metropolitnej oblasti), patrí hlavne v zimnej dobe k najteplejším miestam Kanady. Počas zimného času máte šancu si schuti zalyžovať na svahoch neďalekých Skalnatých hôr (Rockies) vo svetoznámom lyžiarskom stredisku Whistler.

Grandiózny Vancouver Island či neuveriteľný národný park Banff

Pokiaľ zavítate na návštevu v teplejšom ročnom období, skúste excelentný Vancouver Island (magické mestečko Tofino) alebo Southern Gulf Islands, kam doputujete lodnou dopravou s BC Ferries aj príjemným vyhliadkovým letom hydroplánmi. Očarujúci národný park Banff National Park v kanadských “Rockies” dosiahnete po prekonaní asi 8-hodinovej jazdy.

Americký Seattle

Neveľmi vzdialený 600-tisícový Seattle alias “Jet City” Vás očakáva medzi pacifickým výbežkom, zálivom Puget Sound a jazerom Lake Washington. V širšej aglomerácii (najmä v mestách Redmond a Bellevue) sídlia veľké mená z oblasti hi-tech a e-commerce (Microsoft, Amazon.com, Expedia, Nintendo, atď.). Seattle sa môže pochváliť vplyvnou hudobnou scénou, na ktorej začínali a vyrastali aj Jimi Hendrix či Ray Charles. Milovníci letectva by nemali obísť preslávenú Boeing Everett Factory, pýšiacu sa titulom najväčšej budovy na svete podľa zastavanej plochy aj obostavaného priestoru.

0