VLetenky

Vancouver s Delta Air Lines od 430 EUR

Emerald Lake
Dramatické Emerald Lake v magickom Yoho National Park (foto: Jonathan Mueller/Flickr/CC BY 2.0)

Pokiaľ ste zatúžili po návšteve (jarnej) západnej Kanady, mohol by sa Vám hodiť tarif Delta Air Lines z leteckej aliancie Sky Team v spolupráci s partnerskými aerolinkami (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do kanadského pacifického veľkomesta Vancouver (v provincii Britská Kolumbia) sa predávajú za 430 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v čase 11.11.-16.12.2015, 25.12.2015-20.03.2016 a 01.04.-14.05.2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 29. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Britskej Kolumbie nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 27. apríla s návratom z kanadského mesta Vancouver (YVR) dňa 11. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Vancouver za 430 EUR (27.04.-11.05.2016)

Vancouver a širšie okolie

Pútavý západokanadský Vancouver, magická 600-tisícová metropola provincie Britská Kolumbia (viac ako dva milióny obyvateľov v metropolitnej oblasti), patrí najmä v zimnom čase k najteplejším miestam Kanady. V priebehu chladnejšieho obdobia máte možnosť si schuti zalyžovať na svahoch neďalekých Skalnatých hôr (Rockies) v legendárnom lyžiarskom stredisku Whistler.

Obdivuhodný Vancouver Island či neskutočný národný park Banff

Ak zamierite na návštevu v teplejšej ročnej dobe, skúste vynikajúci Vancouver Island (dramatické mestečko Tofino) alebo Southern Gulf Islands, kam docestujete lodnou dopravou s BC Ferries aj pohodovým vyhliadkovým letom hydroplánmi. Okúzľujúci národný park Banff National Park v kanadských “Rockies” dosiahnete po prekonaní asi 8-hodinovej jazdy.

Americký Seattle

Neveľmi vzdialený 600-tisícový Seattle alias “Jet City” Vás čaká medzi pacifickým výbežkom, zálivom Puget Sound a jazerom Lake Washington. V širšej aglomerácii (hlavne v mestách Redmond a Bellevue) sídlia zvučné mená z oblasti hi-tech a e-commerce (Microsoft, Amazon.com, Expedia, Nintendo, atď.). Seattle sa môže pochváliť vplyvnou hudobnou scénou, na ktorej začínali i vyrastali aj Jimi Hendrix či Ray Charles. Milovníci letectva by nemali vynechať svetoznámu Boeing Everett Factory, pýšiacu sa titulom najväčšej budovy na svete podľa zastavanej plochy i obostavaného priestoru.

0