VLetenky

Vancouver s Condor Airlines od 470 EUR

Yoho National Park
Dramatické Emerald Lake v magickom Yoho National Park (foto: JZ85/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Ak ste zatúžili po návšteve západokanadskej provincie British Columbia (prípadne aj v spojení s prehliadkou výrobných priestorov Boeingu), mohla by sa Vám hodiť ponuka spoločnosti Condor Airlines (alias Condor Flugdienst) v spolupráci s partnermi (s odletom z Prahy a z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do kanadského mesta Vancouver sú v predaji za 470 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska. V cene 550 EUR sa dá letieť aj z viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v druhej polovici mája 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie letenky do Britskej Kolumbie nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 18. mája s návratom z kanadského mesta Vancouver (YVR) dňa 30. mája 2016 (za 470 EUR).

Alternatívou rezervácie letenky do British Columbia môže byť z Viedne (VIE) dňa 18. mája s návratom z kanadského mesta Vancouver (YVR) dňa 30. mája 2016 (za 550 EUR).

Rezervácia letenky:
Praha – Vancouver za 470 EUR (18.05.-30.05.2016 / manuálne zadanie)
Viedeň – Vancouver za 550 EUR (18.05.-30.05.2016 / manuálne zadanie)

Vancouver a širšie okolie

Pútavý západokanadský Vancouver – magická 600-tisícová metropola provincie Britská Kolumbia (viac ako dva milióny obyvateľov v metropolitnej oblasti), patrí najmä v zime k najteplejším miestam Kanady – kedy si máte možnosť schuti zalyžovať na svahoch neďalekých Skalnatých hôr (Rockies) v legendárnom lyžiarskom stredisku Whistler.

Čarovný Vancouver Island či neskutočný národný park Banff

Ak zavítate na návštevu v teplejšom ročnom období, skúste výborný Vancouver Island (kúzelné mestečko Tofino) alebo Southern Gulf Islands, kam docestujete lodnou dopravou s BC Ferries aj pohodovým vyhliadkovým letom hydroplánmi. Okúzľujúci národný park Banff National Park v kanadských “Rockies” dosiahnete po prekonaní asi 8-hodinovej jazdy.

Americký Seattle

Neveľmi vzdialený 600-tisícový Seattle alias “Jet City” Vás čaká medzi pacifickým výbežkom, zálivom Puget Sound a jazerom Lake Washington. V širšej aglomerácii (najmä v mestách Redmond a Bellevue) sídlia veľké mená zo sféry hi-tech a e-commerce (Microsoft, Amazon.com, Expedia, Nintendo, atď.). Seattle sa môže popýšiť vplyvnou hudobnou scénou, na ktorej začínali aj vyrastali i Jimi Hendrix či Ray Charles. Milovníci letectva by nemali vynechať preslávenú Boeing Everett Factory, pýšiacu sa titulom najväčšej budovy na svete podľa zastavanej plochy i obostavaného priestoru.

0