VLetenky

Vancouver s British Airways od 565 EUR

Yoho National Park
Lake O’Hara (2020 m) v národnom parku Yoho National Park (foto: Juliane Schultz/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Ak túžite po návšteve západnej Kanady (aj v letnom období), mohla by sa Vám hodiť ponuka spoločnosti British Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kanadského veľkomesta Vancouver sa predávajú za 15256 CZK (alebo v prepočte cca 565 EUR) s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 15.05.-26.06. a 16.08.-30.09.2017, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 28. marca (alebo do aktualizácie tarifu/vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v v čase od polovice mája do konca júna a počas septembra 2017

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Britskej Kolumbie nech bude napr. odlet z českej Prahy (PRG) dňa 22. júna s návratom z kanadského mesta Vancouver (YVR) dňa 10. júla 2017.

Rezervácia letenky:
Praha – Vancouver za 15256 CZK (22.06.-10.07.2017 / manuálne zadanie)

Vancouver a širšie okolie

Pútavý západokanadský Vancouver, magická 600-tisícová metropola provincie Britská Kolumbia (viac ako dva milióny obyvateľov v metropolitnej oblasti), patrí najmä v zimnom čase k najteplejším miestam Kanady. V priebehu zimy máte príležitosť si schuti zalyžovať na svahoch neďalekých Skalnatých hôr (Rockies) v preslávenom lyžiarskom stredisku Whistler.

Obdivuhodný Vancouver Island či neskutočný národný park Banff

Ak zavítate na návštevu v teplejšom ročnom období, skúste vynikajúci Vancouver Island (dramatické mestečko Tofino) alebo Southern Gulf Islands, kam docestujete lodnou dopravou s BC Ferries i príjemným vyhliadkovým letom hydroplánmi. Okúzľujúci národný park Banff National Park v kanadských “Rockies” dosiahnete po prekonaní asi 8-hodinovej jazdy.

Americký Seattle

Neveľmi vzdialený 600-tisícový Seattle alias “Jet City” Vás čaká medzi pacifickým výbežkom, zálivom Puget Sound a jazerom Lake Washington. V širšej aglomerácii (hlavne v mestách Redmond a Bellevue) sídlia zvučné mená z oblasti hi-tech a e-commerce (Microsoft, Amazon.com, Expedia, Nintendo, atď.). Seattle sa môže popýšiť vplyvnou hudobnou scénou, na ktorej začínali i vyrastali aj Jimi Hendrix či Ray Charles. Milovníci letectva by nemali obísť legendárnu Boeing Everett Factory, pýšiacu sa titulom najväčšej budovy planéty podľa zastavanej plochy aj obostavaného priestoru.

0