VLetenky

Vancouver s American Airlines od 520 EUR

Banff
Kúzelné Lake Moraine v čarovnom kanadskom národnom parku Banff (foto: Ada Be/Flickr/CC BY 2.0)

Pokiaľ ste zatúžili po návšteve západnej Kanady, mohol by sa Vám hodiť tarif American Airlines v spolupráci s partnerskými aerolinkami z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do kanadského pacifického veľkomesta Vancouver (v provincii Britská Kolumbia) sú v predaji za 520 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Tarifné podmienky určujú odlety v období 26.10.-16.12.2015, 25.12.2015-17.03.2016. a 04.04.-22.05.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas času platnosti zimného letového poriadku.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Britskej Kolumbie nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 4. novembra s návratom z kanadského mesta Vancouver (YVR) dňa 18. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Vancouver za 520 EUR (04.11.-18.11.2015)

Vancouver a širšie okolie

Pútavý západokanadský Vancouver, magická 600-tisícová metropola provincie Britská Kolumbia (viac ako dva milióny obyvateľov v metropolitnej oblasti), patrí najmä v zimnej dobe k najteplejším miestam Kanady. V priebehu zimy máte príležitosť si schuti zalyžovať na svahoch neďalekých Skalnatých hôr (Rockies) v preslávenom lyžiarskom stredisku Whistler.

Grandiózny Vancouver Island či neskutočný národný park Banff

Ak zavítate na návštevu v teplejšom ročnom období, skúste vynikajúci Vancouver Island (dramatické mestečko Tofino) alebo Southern Gulf Islands, kam docestujete lodnou dopravou s BC Ferries aj pohodovým vyhliadkovým letom hydroplánmi. Okúzľujúci národný park Banff National Park v kanadských “Rockies” dosiahnete po prekonaní asi 8-hodinovej jazdy.

Americký Seattle

Neveľmi vzdialený 600-tisícový Seattle alias “Jet City” Vás čaká medzi pacifickým výbežkom, zálivom Puget Sound a jazerom Lake Washington. V širšej aglomerácii (hlavne v mestách Redmond a Bellevue) sídlia zvučné mená z oblasti hi-tech a e-commerce (Microsoft, Amazon.com, Expedia, Nintendo, atď.). Seattle sa môže popýšiť vplyvnou hudobnou scénou, na ktorej začínali a vyrastali i Jimi Hendrix či Ray Charles. Milovníci letectva by nemali vynechať legendárnu Boeing Everett Factory, pýšiacu sa titulom najväčšej budovy sveta podľa zastavanej plochy i obostavaného priestoru.

0