VLetenky

Vancouver s Air Canada od 511 EUR

Lake O'Hara
Lake O’Hara (2020 m), Yoho National Park (foto: Zeljko Kozomara/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Ak túžite po návšteve (juho)západnej Kanady (v období babieho leta), mohla by Vám padnúť vhod ponuka spoločnosti Air Canada (Star Alliance) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kanadského veľkomesta Vancouver (v provincii Britská Kolumbia) sa dajú kúpiť za 511 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 22.03.-29.03., 07.04.-22.06. a 29.08.-20.12.2018, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice septembra do začiatku decembra 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Britskej Kolumbie nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 20. septembra s návratom z kanadského mesta Vancouver (YVR) dňa 27. septembra 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Vancouver za 511 EUR (20.09.-27.09.2018)

VIE-YVR
Viedeň, Rakúsko – Vancouver, Kanada (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Vancouver a širšie okolie

Pútavý západokanadský Vancouver, magická 600-tisícová metropola provincie Britská Kolumbia (viac ako dva milióny obyvateľov v metropolitnej oblasti), patrí najmä v zimnej dobe k najteplejším miestam Kanady. V priebehu zimy máte šancu si schuti zalyžovať na svahoch neďalekých Skalnatých hôr (Rockies) v preslávenom lyžiarskom stredisku Whistler.

Grandiózny Vancouver Island či neskutočný národný park Banff

Nielen v teplejšom ročnom období osloví výborný Vancouver Island (magické mestečko Tofino) alebo Southern Gulf Islands, kam doputujete pozemnou (lodnou a autobusovou) dopravou i príjemným vyhliadkovým letom hydroplánmi. Okúzľujúci národný park Banff National Park v kanadských “Rockies” dosiahnete po prekonaní asi 8-hodinovej jazdy.

Americký Seattle

Neveľmi vzdialený 600-tisícový Seattle alias “Jet City” Vás čaká medzi pacifickým výbežkom, zálivom Puget Sound a jazerom Lake Washington. V širšej aglomerácii (hlavne v mestách Redmond a Bellevue) sídlia zvučné mená z oblasti hi-tech a e-commerce (Microsoft, Amazon.com, Expedia, Nintendo, atď.). Seattle sa môže pochváliť vplyvnou hudobnou scénou, na ktorej začínali i vyrastali aj Jimi Hendrix či Ray Charles. Milovníci letectva by nemali obísť legendárnu Boeing Everett Factory, pýšiacu sa titulom najväčšej budovy planéty podľa zastavanej plochy aj obostavaného priestoru.

0