VLetenky

Vancouver s Air Canada od 496 EUR

British Columbia
Dych berúce horské scenérie Rockies okolo Whistleru (foto: James Dennes/Flickr/CC BY 2.0)

Ak ste zatúžili (nielen) po dobrej lyžovačke (v kanadskom Whistleri či v okolí amerického Mt. Baker) spojenej s prehliadkou výrobných priestorov Boeingu, mohla by sa Vám hodiť ponuka spoločnosti Air Canada v spolupráci s partnerskými Austrian Airlines zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do kanadského pacifického veľkomesta Vancouver (v provincii Britská Kolumbia) kúpite za 496 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky určujú odlety v období 10.01.-22.03.2015 a 01.11.-16.12.2015 (s ukončením ciest do 23.12.2015), min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 11. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Britskej Kolumbie nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 17. marca s návratom z kanadského mesta Vancouver (YVR) dňa 24. marca 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Vancouver za 496 EUR (17.03.-24.03.2015)
Viedeň – Vancouver za 503 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Vancouver za 506 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Vancouver za 512 EUR (rezervácia v SJ)

Vancouver a širšie okolie

Pútavý západokanadský Vancouver, magická 600-tisícová metropola provincie Britská Kolumbia (viac ako dva milióny obyvateľov v metropolitnej oblasti), patrí najmä v zimnej dobe k najteplejším miestam Kanady. Počas zimného času máte možnosť si schuti zalyžovať na svahoch neďalekých Skalnatých hôr (Rockies) v preslávenom lyžiarskom stredisku Whistler.

Čarovný Vancouver Island či neskutočný národný park Banff

Ak zavítate na návštevu v teplejšom ročnom období, skúste excelentný Vancouver Island (kúzelné mestečko Tofino) alebo Southern Gulf Islands, kam docestujete lodnou dopravou s BC Ferries aj pohodovým vyhliadkovým letom hydroplánmi. Okúzľujúci národný park Banff National Park v kanadských “Rockies” dosiahnete po prekonaní asi 8-hodinovej jazdy.

Americký Seattle

Neveľmi vzdialený 600-tisícový Seattle alias “Jet City” Vás čaká medzi pacifickým výbežkom, zálivom Puget Sound a jazerom Lake Washington. V širšej aglomerácii (najmä v mestách Redmond a Bellevue) sídlia veľké mená zo sféry hi-tech a e-commerce (Microsoft, Amazon.com, Expedia, Nintendo, atď.). Seattle sa môže popýšiť vplyvnou hudobnou scénou, na ktorej začínali a vyrastali aj Jimi Hendrix či Ray Charles. Milovníci letectva by nemali vynechať svetoznámu Boeing Everett Factory, pýšiacu sa titulom najväčšej budovy na svete podľa zastavanej plochy i obostavaného priestoru.

0