VLetenky

Vancouver s Air Canada od 417 EUR

Joffre Lakes Provincial Park
Joffre Lakes Provincial Park s rovnomenným horským jazerom (foto: McKay Savage/Flickr/CC BY 2.0)

Pokiaľ ste zatúžili po návšteve západnej Kanady, mohla by sa Vám hodiť ponuka Air Canada v spolupráci s partnerskými aerolinkami zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kanadského veľkomesta Vancouver (v provincii Britská Kolumbia) kúpite za 417 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 16.10.-16.12.2016 a 25.12.2016.-30.03.2017, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 17. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) počas platnosti zimného letového poriadku.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Britskej Kolumbie môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 1. novembra s návratom z kanadského mesta Vancouver (YVR) dňa 15. novembra 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Vancouver za 417 EUR (01.11.-15.11.2016)
Viedeň – Vancouver za 435 EUR (rezervácia v SJ / manuálne zadanie)

Vancouver a širšie okolie

Pútavý západokanadský Vancouver, magická 600-tisícová metropola provincie Britská Kolumbia (viac ako dva milióny obyvateľov v metropolitnej oblasti), patrí najmä v zimnej dobe k najteplejším miestam Kanady. V priebehu zimy máte príležitosť si schuti zalyžovať na svahoch neďalekých Skalnatých hôr (Rockies) v preslávenom lyžiarskom stredisku Whistler.

obdivuhodný Vancouver Island či neskutočný národný park Banff

Ak zavítate na návštevu v teplejšom ročnom období, skúste vynikajúci Vancouver Island (dramatické mestečko Tofino) alebo Southern Gulf Islands, kam docestujete lodnou dopravou s BC Ferries i príjemným vyhliadkovým letom hydroplánmi. Okúzľujúci národný park Banff National Park v kanadských “Rockies” dosiahnete po prekonaní asi 8-hodinovej jazdy.

Americký Seattle

Neveľmi vzdialený 600-tisícový Seattle alias “Jet City” Vás čaká medzi pacifickým výbežkom, zálivom Puget Sound a jazerom Lake Washington. V širšej aglomerácii (hlavne v mestách Redmond a Bellevue) sídlia zvučné mená z oblasti hi-tech a e-commerce (Microsoft, Amazon.com, Expedia, Nintendo, atď.). Seattle sa môže popýšiť vplyvnou hudobnou scénou, na ktorej začínali i vyrastali aj Jimi Hendrix či Ray Charles. Milovníci letectva by nemali obísť legendárnu Boeing Everett Factory, pýšiacu sa titulom najväčšej budovy planéty podľa zastavanej plochy aj obostavaného priestoru.

0