VLetenky

Vancouver Island s WestJet od 327 EUR

Vancouver Island
Victoria – nočný pohľad na budovu Parlamentu Britskej Kolumbie (foto: Jason Baker/Flickr/CC BY 2.0)

S tarifom leteckej spoločnosti WestJet máte šancu zavítať (v jarnom období) nielen na Vancouver Island v západokanadskej provincii British Columbia (s odletom z Európy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kanadského mesta Victoria sa dajú kúpiť za 282 GBP (cca 327 EUR) s odletom z Dublinu a návratom do Londýna. Za 303 GBP (asi 352 EUR) doletíte aj do Comox.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období od 1. mája do 21. mája 2017 a predaj do 31. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Vancouver Island nech poslúži odlet z Dublinu (DUB) dňa 2. mája s návratom z Victoria (YYJ) do Londýna (LGW) dňa 17. mája 2017.

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky na Vancouver Island môže byť odlet z Dublinu (DUB) dňa 2. mája s návratom z Comox (YQQ) do Londýna (LGW) dňa 9. mája 2017.

Rezervácia letenky:
Dublin – Victoria – Londýn za 282 GBP / 327 EUR (02.05.-17.05.2017)
Dublin – Comox – Londýn za 303 GBP / 352 EUR (02.05.-09.05.2017)

Doprava po Európe

Positioning flights do Írska

Leteckú dopravu do írskej metropoly Dublin máte príležitosť v globále uskutočniť priamymi linkami leteckej spoločnosti Ryanair (z Bratislavy, z Budapešti, z Krakova, z Katovíc, z Rzeszówa a z Prahy) alebo o niečo ekonomicky náročnejším Aer Lingus (z Viedne, z Budapešti a z Prahy).

Letecké priblíženie do/z Londýna

Pri leteckom prískoku do Londýna sa dá profitovať z jeho výbornej dostupnosti z nášho regiónu. Na londýnske nízkonákladové letisko Stansted docestujete s Ryanair z Bratislavy a v podstate i zo všetkých ostatných okolitých medzinárodných leteckých prístavov (Brno, Ostrava, Praha, Budapešť, Katovice, Krakov, Rzeszów).

Na London Gatwick Intl Airport obsluhuje letecké linky (za trochu vyššiu cenu) britská aerolínia Easy Jet z Budapešti, z Viedne, z Krakova a z Prahy. Na londýnske letisko Luton doputujete s Wizz Air z Košíc, z Popradu, z Budapešti, z Brna, z Katovíc a z Prahy. (Lety z Budapešti na Luton, už ale vo vyššej cenovej hladine, núka takisto Easy Jet.)

Vancouver Island

Úžasný Vancouver Island – jeden z najväčších ostrovov východného Pacifiku, nájdete v kanadskej provincii British Columbia (B.C.) severne od amerického štátu Washington a na západ od rovnomenného pevninského veľkomesta Vancouver (obe lokality sú nazvané po britskom dôstojníkovi menom George Vancouver). Na juhu očakáva prekrásna Victoria, hlavné mesto B.C.

Fascinujúci masív Vancouver Island Ranges

Malebný Comox nájdete v centrálnej časti východného pobrežia. V strede súostrovia poteší pohorie Vancouver Island Ranges so skvelým Strathcona Provincial Park s ľadovcom Comox Glacier, s jedným z najväčších kanadských vodopádov Della Falls i s najvyšším miestnym vrchom Golden Hinde (2195 m). Jeho pomenovanie pochádza od mierne pirátskej lode Golden Hind (Zlatá laň) pod velením britskej legendy (Sir) Francis Drake, ktorý sa tu objavil počas cesty okolo sveta v rokoch 1577 až 1580.

Pohodové mestá na brehoch Tichého oceánu

Na východe Vancouver Island upúta taktiež aj pobrežné Nanaimo. V rámci ostatných mikroregiónov zaiste prekvapí dramatické prímorské mestečko Tofino. Tešiť sa dá nepochybne aj na Southern Gulf Islands. Spomínané miestečká sú v dosahu (pravidelnej) lodnej dopravy so spoločnosťou s BC Ferries aj v rámci príjemných vyhliadkových letom hydroplánmi.

0