VLetenky

Vancouver Island s WestJet od 269 EUR

Vancouver Island
Prírodné scenérie fotogenického Clayoquot Sound na západe (foto: Leigh Hilbert/Flickr/CC BY 2.0)

S tarifom leteckej spoločnosti WestJet máte príležitosť zamieriť (počas jari) nielen na Vancouver Island v západokanadskej provincii British Columbia (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky na Vancouver Island (do kanadského mesta Comox) sa dajú kúpiť za 269 EUR s odletom z írskeho Dublinu a návratom do škótskeho Glasgowa.

Tarifné podmienky určujú cesty v čase 06.05.-27.05.2016 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Vancouver Island môže byť odlet z Dublinu (DUB) dňa 9. mája s návratom z Comox (YQQ) do Glasgowa (GLA) dňa 22. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Dublin – Comox – Glasgow za 269 EUR (09.05.-22.05.2016)
Dublin – Comox – Glasgow za 291 EUR (rezervácia v SJ)
Dublin – Comox – Glasgow za 7877 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava po Európe

Positioning flights do Írska

Letecká doprava do írskej metropoly Dublin sa dá vo všeobecnosti zrealizovať priamymi linkami leteckej spoločnosti Ryanair (z Bratislavy, z Budapešti, z Krakova, z Katovíc, z Rzeszówa a z Prahy) alebo o niečo ekonomicky náročnejším Aer Lingus (z Viedne, z Budapešti a z Prahy).

Letecké priblíženie z/do Škótska

Pri leteckom prískoku z/do Glasgowa možno využiť priame lety spoločnosti Wizz Air z Budapešti alebo z Katovíc, resp. linku konkurenčnej nízkonákladovky Ryanair z Bratislavy do (neďalekého) Edinburghu.

Vancouver Island

Skvelý Vancouver Island – jeden z najväčších ostrovov východného Pacifiku, nájdete v kanadskej provincii British Columbia (B.C.) severne od amerického štátu Washington a na západ od rovnomenného pevninského veľkomesta Vancouver (obe lokality sú pomenované po britskom dôstojníkovi menom George Vancouver). Na juhu čaká nádherná Victoria, hlavné mesto B.C.

Fantastický masív Vancouver Island Ranges

Malebný Comox nájdete v centrálnej partii východného pobrežia. V strede súostrovia poteší pohorie Vancouver Island Ranges s úžasným Strathcona Provincial Park s ľadovcom Comox Glacier, s jedným z najväčších kanadských vodopádov Della Falls i s najvyšším miestnym vrchom Golden Hinde (2195 m). Jeho názov pochádza od mierne pirátskej lode Golden Hind (Zlatá laň) pod velením britskej legendy (Sir) Francis Drake, ktorý sa tu objavil počas cesty okolo sveta v rokoch 1577 až 1580.

Príjemné mestá na brehoch Tichého oceánu

Na východe Vancouver Island upúta takisto i pobrežné Nanaimo. V rámci ostatných mikroregiónov zaiste prekvapí magické prímorské mestečko Tofino. Tešiť sa možno nepochybne i na Southern Gulf Islands. Spomínané miestečká sú v dosahu (pravidelnej) lodnej dopravy so spoločnosťou s BC Ferries i v rámci pohodových vyhliadkových letom hydroplánmi.

0