VLetenky

Vancouver Island s KLM od 376 EUR

Strathcona Provincial Park
Strathcona Provincial Park v oblasti jazera Buttle Lake (foto: Sheila Sund/Flickr/CC BY 2.0)

Na kanadský Vancouver Island v provincii British Columbia máte šancu zavítať zásluhou holandských KLM (z aliancie Sky Team) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na pacifický Vancouver Island (do kanadského mesta Comox) sú v predaji za 376 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od septembra 2020 do apríla 2021.

Príklady rezervácií:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Vancouver Island môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 26. apríla s návratom z kanadského Comox (YQQ) dňa 10. mája 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Comox za 376 EUR (26.04.-10.05.2021)
Viedeň – Nanaimo za 431 EUR (26.04.-10.05.2021)

VIE-YQQ
Viedeň, Rakúsko – Comox, Kanada (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Vancouver Island

Úžasný Vancouver Island – jeden z najväčších ostrovov východného Pacifiku, nájdete v kanadskej provincii British Columbia (B.C.) severne od amerického štátu Washington a na západ od rovnomenného pevninského veľkomesta Vancouver (obe lokality sú nazvané po britskom dôstojníkovi menom George Vancouver). Na juhu očakáva prekrásna Victoria, hlavné mesto B.C.

Fascinujúci masív Vancouver Island Ranges

Malebný Comox nájdete v centrálnej časti východného pobrežia. V strede súostrovia osloví pohorie Vancouver Island Ranges so skvelým Strathcona Provincial Park s ľadovcom Comox Glacier, s jedným z najväčších kanadských vodopádov Della Falls aj s najvyšším miestnym vrchom Golden Hinde (2195 m). Jeho pomenovanie pochádza od mierne pirátskej lode Golden Hind (Zlatá laň) pod velením britskej legendy (Sir) Francis Drake, ktorý sa tu objavil počas cesty okolo sveta v rokoch 1577 až 1580.

Pohodové mestá na brehoch Tichého oceánu

Na východe Vancouver Island zaujme taktiež aj pobrežné Nanaimo. V rámci ostatných mikroregiónov nepochybne prekvapí dramatické prímorské mestečko Tofino. Tešiť sa dá zaiste aj na Southern Gulf Islands. Spomínané miestečká budú v dosahu pozemnej (lodnej a autobusovej) dopravy aj počas príjemných vyhliadkových letom hydroplánmi.

0