VLetenky

Vancouver Island s KLM od 359 EUR

Strathcona Provincial Park
Strathcona Provincial Park v oblasti Mount Albert Edward (foto: Rick McCharles/Flickr/CC BY 2.0)

Na kanadský Vancouver Island v provincii British Columbia máte príležitosť zamieriť zásluhou holandských KLM (z aliancie Sky Team) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na pacifický Vancouver Island (do kanadského mesta Comox) sa predávajú za 359 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od novembra 2020 do mája 2021.

Príklady rezervácií:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Vancouver Island môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 26. apríla s návratom z kanadského Comox (YQQ) dňa 10. mája 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Comox za 359 EUR (26.04.-10.05.2021)
Viedeň – Nanaimo za 363 EUR (26.04.-10.05.2021)

VIE-YQQ
Viedeň, Rakúsko – Comox, Kanada (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Vancouver Island

Skvelý Vancouver Island – jeden z najväčších ostrovov východného Pacifiku, nájdete v kanadskej provincii British Columbia (B.C.) severne od amerického štátu Washington a na západ od rovnomenného pevninského veľkomesta Vancouver (obe lokality sú nazvané po britskom dôstojníkovi menom George Vancouver). Na juhu čaká nádherná Victoria, hlavné mesto B.C.

Fantastický masív Vancouver Island Ranges

Malebný Comox nájdete v centrálnej partii východného pobrežia. V strede súostrovia poteší pohorie Vancouver Island Ranges s úžasným Strathcona Provincial Park s ľadovcom Comox Glacier, s jedným z najväčších kanadských vodopádov Della Falls aj s najvyšším miestnym vrchom Golden Hinde (2195 m). Jeho pomenovanie pochádza od mierne pirátskej lode Golden Hind (Zlatá laň) pod velením britskej legendy (Sir) Francis Drake, ktorý sa tu objavil počas cesty okolo sveta v rokoch 1577 až 1580.

Príjemné mestá na brehoch Tichého oceánu

Na východe Vancouver Island upúta takisto i pobrežné Nanaimo. V rámci ostatných mikroregiónov nepochybne prekvapí magické prímorské mestečko Tofino. Tešiť sa možno zaiste i na Southern Gulf Islands. Spomínané miestečká budú v dosahu pozemnej (lodnej a autobusovej) dopravy i počas pohodových vyhliadkových letom hydroplánmi.

0