VLetenky

Vancouver Island s Air France od 321 EUR

Strathcona Provincial Park
Strathcona Provincial Park v oblasti Della Falls (foto: Fraser.harris/Wikimedia Commons/CC0 1.0)

Na Vancouver Island (v kanadskej provincii British Columbia) máte šancu zavítať s Air France-KLM (z leteckej aliancie Sky Team) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Vancouver Island (Victoria) kúpite za 321 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 13.04.-30.06. a 16.08.2021-21.03.2022, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od mája 2021 do februára 2022.

Príklady rezervácií:
Príklad rezervácie letenky na Vancouver Island nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 25. augusta s návratom z kanadského mesta Victoria (YYJ) dňa 1. septembra 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Victoria za 321 EUR (25.08.-01.09.2021)

VIE-YYJ

Viedeň, Rakúsko – Victoria, Kanada (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Vancouver Island

Úžasný Vancouver Island – jeden z najväčších ostrovov východného Pacifiku, nájdete v kanadskej provincii British Columbia (B.C.) severne od amerického štátu Washington a na západ od rovnomenného pevninského veľkomesta Vancouver (obe lokality sú nazvané po britskom dôstojníkovi menom George Vancouver). Na juhu čaká prekrásna Victoria, hlavné mesto B.C.

Fascinujúci masív Vancouver Island Ranges

Malebný Comox nájdete v centrálnej časti východného pobrežia. V strede súostrovia poteší pohorie Vancouver Island Ranges so skvelým Strathcona Provincial Park s ľadovcom Comox Glacier, s jedným z najväčších kanadských vodopádov Della Falls aj s najvyšším miestnym vrchom Golden Hinde (2195 m). Jeho pomenovanie pochádza od mierne pirátskej lode Golden Hind (Zlatá laň) pod velením britskej legendy (Sir) Francis Drake, ktorý sa tu objavil na ceste okolo sveta v rokoch 1577 až 1580.

Pohodové mestá na brehoch Tichého oceánu

Na východe Vancouver Island upúta taktiež aj pobrežné Nanaimo. V rámci ostatných mikroregiónov nepochybne prekvapí dramatické prímorské mestečko Tofino. Tešiť sa možno zaiste i na Southern Gulf Islands. Spomínané miestečká budú v dosahu pozemnej (lodnej a autobusovej) dopravy aj počas príjemných vyhliadkových letom hydroplánmi.

0