VLetenky

Vancouver Island s Air Canada od 461 EUR

Victoria
Mount Colonel Foster (2135 m), Strathcona Provincial Park (foto: Fraser.harris/Wikimedia Commons/CC0)

Na kanadský Vancouver Island v provincii British Columbia máte možnosť zamieriť vďaka ponuke leteckej spoločnosti Air Canada a partnerských dopravcov zo Star Alliance (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Vancouver Island (Victoria) sa dajú kúpiť za 461 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od septembra 2020 do júla 2021.

Príklady rezervácií:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Vancouver Island nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 2. júla s návratom z kanadského mesta Victoria (YYJ) dňa 9. júla 2021.

Rezervácia letenky:
Praha – Victoria za 461 EUR (02.07.-09.07.2021)

PRG-YYJ
Praha, Česko – Victoria, Kanada (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Vancouver Island

Úžasný Vancouver Island – jeden z najväčších ostrovov východného Pacifiku, nájdete v západokanadskej provincii British Columbia (B.C.) severne od amerického štátu Washington a na západ od rovnomenného pevninského veľkomesta Vancouver (obe lokality sú pomenované po britskom dôstojníkovi menom George Vancouver). Na juhu Vás očakáva prekrásna Victoria, hlavné mesto B.C.

Fascinujúci masív Vancouver Island Ranges

V centrálnej časti východného pobrežia nájdete malebný Comox. V strede súostrovia osloví pohorie Vancouver Island Ranges so skvelým Strathcona Provincial Park s ľadovcom Comox Glacier, s jedným z najväčších kanadských vodopádov Della Falls aj s najvyšším miestnym vrchom Golden Hinde (2195 m). Jeho meno pochádza od mierne pirátskej lode Golden Hind (Zlatá laň) pod velením britskej legendy (Sir) Francis Drake, ktorý sa tu objavil počas cesty okolo sveta v rokoch 1577 až 1580.

Pohodové mestá na brehoch Tichého oceánu

Na východe Vancouver Island zajme taktiež aj pobrežné Nanaimo. V rámci ostatných mikroregiónov nepochybne prekvapí dramatické prímorské mestečko Tofino. Tešiť sa možno zaiste i na Southern Gulf Islands. Spomínané miestečká budú v dosahu (pravidelnej) lodnej dopravy so spoločnosťou s BC Ferries aj príjemnými vyhliadkovými letmi hydroplánmi.

0