VLetenky

Valencia s Ryanair od 58 EUR

Ciudad de las Artes y las Ciencias
Španielska Valencia s “Ciudad de las Artes y las Ciencias” (foto: K Λ X I I I/Flickr/CC BY 2.0)

Do umeleckej Valencie v prímorskej oblasti Costa del Azahar docestujete pri využití ponuky leteckej spoločnosti Ryanair (s odletom z poľského Krakova).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do španielskej Valencie kúpite za 246 PLN (alebo v prepočte cca 58 EUR) s odletom zo spomínaného krakovského letiska Jána Pavla II.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas mája 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z poľského Krakova (KRK) dňa 9. mája (streda) s návratom zo španielskej Valencie (VLC) dňa 13. mája 2018 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Krakov – Valencia za 246 PLN / 58 EUR (09.05.-13.05.2018 / streda – nedeľa)

KRK-VLC
Krakov, Poľsko – Valencia, Španielsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Valencia a širšie okolie

Prímorská Valencia sa radí s 800 tisíc obyvateľmi na tretiu priečku v rebríšku najľudnatejších španielskych sídiel (hneď za Madridom a Barcelonou). V širšej metskej aglomerácii však žijú až zhruba dva milióny ľudí. Ak sa vydáte z mesta na sever popri Stredozemnom mori, dostanete sa na majestátnu Costa del Azahar s pútavými mestečkami – malebným Castellón de la Plana, magickým Benicàssim a pôsobivým Peñíscola (s impozantným hradom).

Pokiaľ si zvolíte z Valencie cestu na juh, smerom na Alicante, natrafíte na prekrásny pobrežný pás Costa Blanca s pôvabnými prímorskými letoviskami ako čarovná Dénia a vychytený Benidorm. Pomerne ďaleko to však nebudete mať ani na zábavychtivú Ibizu (Baleárske ostrovy), kam za vcelku rozumnú cenu doputujete s Ryanair-om (na leteckej linke Valencia – Ibiza obsluhuje lety taktiež Vueling a Iberia, avšak už v trošku vyššej cenovej hladine).

0