VLetenky

Valencia s Ryanair od 56 EUR

Ciudad de las Artes y las Ciencias
Španielska Valencia v podobe “Ciudad de las Artes y las Ciencias” (foto: papagnoc/Pixabay/CC0)

Do umeleckej Valencie v prímorskej oblasti Costa del Azahar doputujete pri využití ponuky leteckej spoločnosti Ryanair (s odletom z poľského Krakova).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do španielskej Valencie sú v predaji za 238 PLN (alebo v prepočte cca 56 EUR) s odletom zo spomínaného krakovského letiska Jána Pavla II.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri cestovaní s príručnou batožinou (povolené 2 ks).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v čase od konca októbra do konca novembra 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z poľského Krakova (KRK) dňa 15. novembra (streda) s návratom zo španielskej Valencie (VLC) dňa 19. novembra 2017 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Krakov – Valencia za 238 PLN (15.11.-19.11.2017)

Valencia a širšie okolie

Prímorská Valencia sa zaraďuje s 800 tisíc obyvateľmi na tretiu pozíciu v poradí najľudnatejších španielskych sídiel (hneď za Madridom a Barcelonou). V širšej metskej aglomerácii však žijú až približne dva milióny ľudí. Pokiaľ sa vyberiete z mesta na sever popri Stredozemnom mori, dostanete sa na impozantnú Costa del Azahar s lákavými mestečkami – malebným Castellón de la Plana, dramatickým Benicàssim a impresívnym Peñíscola (s majestátnym hradom).

Ak si zvolíte z Valencie cestu na juh, smerom na Alicante, naďabíte na nádherný pobrežný pás Costa Blanca s príťažlivými prímorskými letoviskami ako kúzelná Dénia a vychýrený Benidorm. Relatívne ďaleko to však nebudete mať ani na zábavychtivú Ibizu (Baleárske ostrovy), kam za celkom priaznivú cenu docestujete s Ryanair-om (na leteckej linke Valencia – Ibiza prevádzkuje lety takisto Vueling a Iberia, avšak už v trochu vyššej cenovej hladine).

0