VLetenky

Valencia s Laudamotion od 10 EUR

Ciudad de las Artes y las Ciencias
Španielska Valencia s “Ciudad de las Artes y las Ciencias” (foto: Massimo Frasson/Flickr/CC BY 2.0)

Do umeleckej Valencie v prímorskej oblasti Costa del Azahar docestujete pri využití ponuky leteckej spoločnosti Laudamotion (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do španielskeho veľkomesta Valencia sa dajú kúpiť za 10 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas adventu 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 5. decembra s návratom zo španielskej Valencie (VLC) dňa 17. decembra 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Valencia za 10 EUR (05.12.-17.12.2018)

VIE-VLC
Viedeň, Rakúsko – Valencia, Španielsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Valencia a širšie okolie

Prímorská Valencia sa radí s 800 tisíc obyvateľmi na tretiu priečku v rebríčku najľudnatejších španielskych sídiel (hneď za Madridom a Barcelonou). V širšej metskej aglomerácii však žijú až zhruba dva milióny ľudí. Ak sa vydáte z mesta na sever popri Stredozemnom mori, dostanete sa na mahestátnu Costa del Azahar s pútavými mestečkami – malebným Castellón de la Plana, magickým Benicàssim a pôsobivým Peñíscola (s impozantným hradom).

Pokiaľ si vyberiete z Valencie cestu na juh, smerom na Alicante, natrafíte na prekrásny pobrežný pás Costa Blanca s pôvabnými prímorskými letoviskami ako čarovná Dénia a vychytený Benidorm. Pomerne ďaleko to však nebudete mať ani na zábavychtivú Ibizu (Baleárske ostrovy), kam za vcelku rozumný peniaz doputujete s Ryanair (na leteckej linke Valencia – Ibiza obluhuje lety takisto Vueling / Iberia, avšak už v trošku vyššej cenovej hladine).

0