VLetenky

Valencia s Anisec od 55 EUR

Ciudad de las Artes y las Ciencias
Španielska Valencia s “Ciudad de las Artes y las Ciencias” (foto: O Palsson/Flickr/CC BY 2.0)

Do umeleckej Valencie v prímorskej oblasti Costa del Azahar doputujete i počas letných prázdnin so spoločnosťou Anisec v spolupráci s partnerskými aerolíniami Level a Vueling (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do španielskeho veľkomesta Valencia sú v predaji za 55 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve od začiatku augusta 2018 do konca marca 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 12. augusta (nedeľa) s návratom zo španielskej Valencie (VLC) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 19. augusta 2018 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Valencia za 55 EUR (12.08.-19.08.2018 / nedeľa – nedeľa / “manuálne zadanie”)

VIE-VLC
Viedeň, Rakúsko – Valencia, Španielsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Valencia a širšie okolie

Prímorská Valencia sa zaraďuje s 800 tisíc obyvateľmi na tretiu pozíciu v poradí najľudnatejších španielskych sídiel (hneď za Madridom a Barcelonou). V širšej metskej aglomerácii však žijú až približne dva milióny ľudí. Ak sa vyberiete z mesta na sever popri Stredozemnom mori, dostanete sa na impozantnú Costa del Azahar s lákavými mestečkami – malebným Castellón de la Plana, dramatickým Benicàssim a impresívnym Peñíscola (s majestátnym hradom).

Pokiaľ si zvolíte z Valencie cestu na juh, smerom na Alicante, naďabíte na nádherný pobrežný pás Costa Blanca s príťažlivými prímorskými letoviskami ako kúzelná Dénia a vychýrený Benidorm. Relatívne ďaleko to však nebudete mať ani na zábavychtivú Ibizu (Baleárske ostrovy), kam za celkom rozumnú sumu docestujete s Ryanair (na leteckej linke Valencia – Ibiza prevádzkuje lety takisto Vueling a Iberia, avšak už v trochu vyššej cenovej hladine).

0