VLetenky

Uzbekistan s Turkish Airlines od 287 EUR

Registan
Uzbekistanský Samarkand a jeho magické srdce Registan (foto: stefan_fotos/Flickr/CC BY 2.0)

Po stopách historickej Hodvábnej cesty sa máte možnosť vybrať do znamenitého stredoázijského Uzbekistanu na krídlach najlepšej európskej leteckej spoločnosti Turkish Airlines (podľa klasifikácie Skytrax) aj v priebehu obdobia letných prázdnin (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do uzbeckého hlavného mesta Taškent kúpite za 287 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla. Tarifné podmienky stanovujú odlety v dobe od 1. februára do 17. decembra 2015, min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 31. januára (alebo do aktualizácie tarifu či vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Uzbekistanu nech poslúži odlet zo stovežatej Prahy (PRG) dňa 1. júla a návrat z uzbeckej metropoly Taškent (TAS) dňa 8. júla 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Taškent za 287 EUR (01.07.-08.07.205)
Praha – Taškent za 296 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Taškent za 298 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Taškent za 8417 CZK (rezervácia v ČJ)

Uzbekistan

Famózny stredoázijský Uzbekistan upúta nielen fanúšikov preslávenej Hodvábnej cesty. Okrem rušného Taškentu si určite nenechajte ujsť fascinujúce historické mestá Samarkand a Buchara na spomínanej “Silk Road”. Núka sa aj návšteva drsným klimatickým podmienkam bohužiaľ pomaly ustupujúceho Aralského jazera. Z pohraničného juhouzbeckého Termezu sa Vám cez dramatickú rieku Amudarja naskytne pohľad do ťažko skúšaného susedného Afganistanu.

0