VLetenky

Uzbekistan s Transaero od 264 EUR

Samarkand
Registan v Samarkande s obdivuhodnou Ulugh Beg Madrasah (foto: Allan Grey/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na výpravu po stopách historickej Hodvábnej cesty do znamenitého stredoázijského Uzbekistanu sa máte možnosť vydať s leteckou spoločnosťou Transaero (s odletom z viedenského letiska).

Spiatočné letenky do uzbeckého hlavného mesta Taškent kúpite za 296 USD (alebo v prepočte cca 264 EUR) s odletom zo spomínanej Viedne. Tarifné podmienky stanovujú max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve od septembra do decembra 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Uzbekistanu môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 12. septembra a návrat z uzbeckej metropoly Taškent (TAS) dňa 19. septembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Taškent za 296 USD (12.09.-19.09.2015)

Uzbekistan

Famózny stredoázijský Uzbekistan upúta nielen fanúšikov preslávenej Hodvábnej cesty. Okrem rušného Taškentu si určite nenechajte ujsť fascinujúce historické mestá Samarkand a Buchara na spomínanej “Silk Road”. Núka sa i návšteva drsným klimatickým podmienkam bohužiaľ pomaly ustupujúceho Aralského jazera. Z pohraničného juhouzbeckého Termezu sa Vám cez dramatickú rieku Amudarja naskytne pohľad do ťažko skúšaného susedného Afganistanu.

0