VLetenky

USA s Condor Airlines od 510 EUR

Providence
“Waterfire” v Providence, centre amerického štátu Rhode Island (foto: liz west/Flickr/CC BY 2.0)

Cestovatelia, ktorí by pri svojej ceste do USA na začiatku letných prázdnin radi vzhliadli Rhode Island (na severovýchode “Štátov” v blízkosti Bostonu) či prípadne na americké pomery neveľmi vzdialený New York, majú šancu využiť tarif leteckej spoločnosti Condor Flugdienst (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do amerického Providence (Rhode Island) sú v predaji za 510 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu (za príplatok od 20 EUR) nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas júla 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do USA nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 6. júla s návratom z Providence (PVD) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 13. júla 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Providence za 510 EUR (06.07.-13.07.2015)

Nízkonákladová pozemná doprava na východe USA a do Kanady

Zo 180-tisícového Providence v regióne Rhode Island (nachádzajúceho sa asi 50 km na juhozápad od Bostonu v susednom štáte Massachusetts) sa možno s nízkonákladovým autobusovým prepravcom Megabus dostať za symbolickú sumu do nikdy neutíchajúceho New York City. S konkurenčnou americkou firmou Greyhound sa dopravíte aj do neďalekého Bostonu.

Ak plánujete trochu dlhší pobyt v severovýchodnej partii USA, máte možnosť využiť priame autobusové linky spomenutého nízkonákladového dopravcu Megabus ďalej z New Yorku do miest ako Toronto, Buffalo (výhodné východisko na návštevu Niagara Falls), Philadelphia, Pittsburg alebo Washington. V dostatočnom časovom predstihu sa dajú kúpiť cestovné lístky na týchto spojoch za 1 USD.

0