VLetenky

Uruguajské Punta del Este s Air France od 458 EUR

Casapueblo
Casapueblo (Punta del Este), dielo pána menom Carlos Páez Vilaró (foto: Wilmer Blanco/Pixabay/CC0)

Na (mimosezónnu) návštevu (nielen) “Monaka Južnej Ameriky” sa máte príležitosť vypraviť s Air France-KLM (z leteckej aliancie Sky Team) v spolupráci s miestnymi partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do uruguajského prímorského mesta Punta del Este sa predávajú za 458 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 1. marca do 30. júna 2018, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 4. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice mája do konca júna 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 16. mája s návratom z uruguajského Punta del Este (PDP) dňa 30. mája 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Punta del Este za 458 EUR (16.05.-30.05.2018)

VIE-PDP

Uruguaj

Pôvabný Uruguaj sa zaraďuje k najvyspelejším ij najbezpečnejším krajinám Južnej Ameriky. Takisto sa môže pochváliť i celkom pohodovým subtropickým podnebím. Rozprestiera sa na území s rozlohou viac ako 176 tisíc km² (druhá najmenej rozľahlá krajina juhoamerického kontinentu po Suriname), kde žije okolo 3,3 milióna obyvateľov. Na západe hraničí s Argentínou, severnú i východnú hranicu zdieľa s Brazíliou a juh obmývajú vody nesmierne impresívneho Atlantického oceánu.

Impozantná uruguajská metropola Montevideo

Takmer polovicu obyvateľstva nájdete sústredenú v hlavnom meste Uruguaja, rušnom Montevideu a v jeho priľahlej mestskej aglomerácii. Samotné Montevideo sa nachádza zhruba 300 km východne od pulzujúcej argentínskej metropoly Buenos Aires na pobreží spomínaného Atlantiku, ktoré patrí k najkrajším častiam tohto geniálneho juhoamerického štátu.

Kúzelné plážové scenérie južného Atlantiku

Pri ceste z Montevidea východným smerom istotne nevynechajte sympatické prímorské mestečko Piriápolis. Ďalším na rade na atlantických brehoch bude skvelé Punta del Este, prezývané i Monako Južnej Ameriky, veľmi obľúbené hlavne medzi argentínskymi a brazílskymi cestovateľmi. V tejto oblasti si nenechajte ujsť neďaleký fantastický komplex Casapueblo (galéria, múzeum a hotel). K ďalším populárnym plážovým lokalitám sa zaraďujú La Paloma a čertovsky dobrá Punta del Diablo.

Zamierite i do susednej Brazílie s najdlhšou plážou sveta?

V oblasti uruguajsko-brazílskej hranice natrafíte na spojené “súmestie” Chuy (Uruguaj) – Chuí (Brazília), ktoré rozdeľuje hraničná línia prakticky na dve polovice a v podstate sa líšia “iba” inou menou a rozdielnym jazykom (španielčina, resp. portugalčina). V brazílskom Chuí (Rio Grande do Sul) začína preslávená Praia do Cassino, najdlhšia pláž modrej planéty (s dĺžkou približne 245 km).

Pridáte i návštevu argentínskeho Buenos Aires?

Na spiatočnej ceste skúste fenomenálne Colonia del Sacramento s malebnými ukážkami architektúry z koloniálneho obdobia, odkiaľ sa dá pokračovať do argentínskeho hlavného mesta po zemi alebo pravidelnou lodnou dopravou (asi hodina rýchloloďou). Prehliadka majestátneho Buenos Aires nebude úplná bez argentínskeho tanga a svetoznámych miestnych steakov.

0