VLetenky

Uruguaj s KLM od 503 EUR

Casapueblo
Casapueblo (Punta del Este), dielo pána menom Carlos Páez Vilaró (foto: Diego Correa/Flickr/CC BY 2.0)

Na potulky (nielen) do “Monaka Južnej Ameriky” (v rámci hlavnej sezóny) sa máte príležitosť vybrať s Air France-KLM (z aliancie Sky Team) v spolupráci s miestnymi partnermi (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do uruguajskej metropoly Montevideo sa predávajú za 503 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska. Do prímorského letoviska Punta del Este doletíte za 512 EUR.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 21.08.-21.12. a 01.01.-30.06., min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 6. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od novembra 2018 do júna 2019.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 6. decembra s návratom z uruguajského Montevidea (MVD) dňa 14. decembra 2018.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 4. februára s návratom z uruguajského Punta del Este (PDP) dňa 11. februára 2019.

Rezervácia letenky:
Praha – Montevideo za 503 EUR (06.12.-14.12.2018)
Praha – Punta del Este za 512 EUR (04.02.-11.02.2019)

PRG-MVD-PDP-PRG
Praha, ČR – Montevideo/Punta del Este, Uruguaj (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Uruguaj

Príťažlivý Uruguaj sa radí k najvyspelejším i najbezpečnejším krajinám Južnej Ameriky. Rovnako sa môže popýšiť aj vcelku príjemným subtropickým podnebím. Rozkladá sa na území s rozlohou vyše 176 tisíc km² (druhá najmenej rozľahlá krajina juhoamerického kontinentu po Suriname), kde žije okolo 3,3 milióna obyvateľov. Na západe hraničí s Argentínou, severnú aj východnú hranicu si delí s Brazíliou a juh obmývajú vody neskutočne pôsobivého Atlantického oceánu.

Majestátna uruguajská metropola Montevideo

Skoro polovicu obyvateľstva nájdete sústredenú v hlavnom meste Uruguaja, pulzujúcom Montevideu a v jeho priľahlej mestskej aglomerácii. Samotné Montevideo sa nachádza približne 300 km na východ od rušnej argentínskej metropoly Buenos Aires na pobreží spomínaného Atlantiku, ktoré patrí k najkrajším partiám tohto fenomenálneho juhoamerického štátu.

Čarovné plážové scenérie južného Atlantiku

Pri ceste z Montevidea východným smerom určite neobíďte sympatické prímorské mestečko Piriápolis. Ďalším na rade na atlantických brehoch bude úžasné Punta del Este, prezývané aj Monako Južnej Ameriky, veľmi populárne najmä medzi argentínskymi a brazílskymi cestovateľmi. V tejto oblasti si nenechajte ujsť neďaleký fascinujúci komplex Casapueblo (galéria, múzeum a hotel). K ďalším obľúbeným plážovým lokalitám sa radia La Paloma a čertovsky dobrá Punta del Diablo.

Zavítate aj do susednej Brazílie s najdlhšou plážou sveta?

V oblasti uruguajsko-brazílskej hranice naďabíte na spojené “súmestie” Chuy (Uruguaj) – Chuí (Brazília), ktoré delí hraničná línia v podstate na dve polovice a prakticky sa líšia “len” inou menou a rozdielnym jazykom (španielčina, resp. portugalčina). V brazílskom Chuí (Rio Grande do Sul) začína svetoznáma Praia do Cassino, najdlhšia pláž našej planéty (s dĺžkou zhruba 245 km).

Pridáte aj prehliadku argentínskeho Buenos Aires?

Na spiatočnej ceste skúste geniálne Colonia del Sacramento s malebnými ukážkami architektúry z koloniálneho obdobia, odkiaľ možno pokračovať do argentínskeho hlavného mesta po zemi alebo pravidelnou lodnou dopravou (asi hodina rýchloloďou). Návšteva impozantného Buenos Aires nebude úplná bez argentínskeho tanga a legendárnych miestnych steakov.

0