VLetenky

Uruguaj s KLM od 482 EUR

Casapueblo
Casapueblo, dielo pána menom Carlos Páez Vilaró (foto: Felipe Tocchetto/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na potulky (nielen) do juhoamerického Uruguaja sa máte príležitosť vydať s Air France-KLM (z aliancie Sky Team) v spolupráci s miestnymi partnermi (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do uruguajskej metropoly Montevideo sú v predaji za 482 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 21.08.-21.12. a 01.01.-30.06., min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 6. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od januára do marca 2020.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 4. marca s návratom z uruguajského Montevidea (MVD) dňa 16. marca 2020.

Rezervácia letenky:
Praha – Montevideo za 482 EUR (04.03.-16.03.2020)

PRG-MVD
Praha, Česko – Montevideo, Uruguaj (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Uruguaj

Pôvabný Uruguaj sa radí k najvyspelejším aj najbezpečnejším krajinám Južnej Ameriky. Takisto sa môže pochváliť i celkom pohodovým subtropickým podnebím. Rozprestiera sa na území s rozlohou viac ako 176 tisíc km² (druhá najmenej rozľahlá krajina juhoamerického kontinentu po Suriname), kde žije okolo 3,3 milióna obyvateľov. Na západe hraničí s Argentínou, severnú i východnú hranicu zdieľa s Brazíliou a juh obmývajú vody nesmierne impresívneho Atlantického oceánu.

Impozantná uruguajská metropola Montevideo

Takmer polovicu obyvateľstva nájdete sústredenú v hlavnom meste Uruguaja, rušnom Montevideu a v jeho priľahlej mestskej aglomerácii. Samotné Montevideo sa nachádza zhruba 300 km na východ od pulzujúcej argentínskej metropoly Buenos Aires na pobreží spomínaného Atlantiku, ktoré patrí k najkrajším častiam tohto geniálneho juhoamerického štátu.

Kúzelné plážové scenérie južného Atlantiku

Pri ceste z Montevidea východným smerom istotne nevynechajte sympatické prímorské mestečko Piriápolis. Ďalším na rade na atlantických brehoch bude skvelé Punta del Este, prezývané i Monako Južnej Ameriky, veľmi obľúbené najmä medzi argentínskymi a brazílskymi cestovateľmi. V tejto oblasti si nenechajte ujsť neďaleký fantastický komplex Casapueblo (galéria, múzeum a hotel). K ďalším populárnym plážovým lokalitám sa zaraďujú La Paloma a čertovsky dobrá Punta del Diablo.

Zavítate i do susednej Brazílie s najdlhšou plážou sveta?

V oblasti uruguajsko-brazílskej hranice natrafíte na spojené “súmestie” Chuy (Uruguaj) – Chuí (Brazília), ktoré rozeľuje hraničná línia prakticky na dve polovice a v podstate sa líšia “iba” inou menou a rozdielnym jazykom (španielčina, resp. portugalčina). V brazílskom Chuí (Rio Grande do Sul) začína legendárna Praia do Cassino, najdlhšia pláž modrej planéty (s dĺžkou približne 245 km).

Pridáte i prehliadku argentínskeho Buenos Aires?

Na spiatočnej ceste skúste fenomenálne Colonia del Sacramento s malebnými ukážkami architektúry z koloniálneho obdobia, odkiaľ sa dá pokračovať do argentínskeho hlavného mesta po zemi alebo pravidelnou lodnou dopravou (asi hodina rýchloloďou). Návšteva majestátneho Buenos Aires nebude úplná bez argentínskeho tanga a preslávených miestnych steakov.

0

Add a Comment