VLetenky

Uralský Perm s Pobedou od 143 EUR

Ural
Manaraga, uralský národný park Yugyd Va (foto: Aleksandr Chazov/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Cestu do uralského regiónu (i s možnosťou krátkej prehliadky Moskvy) máte možnosť uskutočniť s miestnou leteckou spoločnosťou Pobeda (s odletom z Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do ruského mesta Perm na južnom Urale sa predávajú za 143 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas apríla 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Ural nech bude napr. odlet z Bratislavy (BTS) dňa 3. apríla s návratom z Permu (PEE) dňa 10. apríla 2019.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Perm za 143 EUR (03.04.-10.04.2019)

BTS-PEE
Bratislava, Slovensko – Perm, Rusko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Ural

Takmer miliónový Perm, administratívno-politické centrum rovnomenného Permského kraja, Vás očakáva na západe európskej oblasti Ruska na brehoch rieky Kama (jeden z prítokov veľtoku Volga). Založený bol v polke 17. storočia. V komunistickej epoche nieslo mesto i názov Molotov po ruskom diplomatovi Viačeslavovi Molotovovi (pomenovanie Perm má naopak ugrofínsky jazykový pôvod).

Impresívne hlavné mesto Permského kraja

Pôsobivý Perm sa radí k významným finančným a dopravným centrám Ruska. Prechádza tadeto aj magická Transsibírska magistrála na svojej 9289-kilometrovej ceste z moskovskej Jaroslavskej stanice do Vladivostoku na pobreží Pacifiku (permská železničná stanica leží na 1436. kilometri od Moskvy). V pomerne dostupnej vzdialenosti (na ruské pomery – t.j. v 500-kilometrovom okruhu) od Permu nájdete i ruské veľkomestá Jekaterinburg, Čeljabinsk, Magnitogorsk, Ufa a Kazaň.

Na hranici kontinentov

Ak chcete byť jednou nohou v Európe a druhou v Ázii, postavte sa na európsko-ázijský hraničný monument. Toto miesto, ktoré Vás čaká smerom na západ pri Jekaterinburgu (blízko hlavného cestného ťahu smerom na Moskvu), bolo vybudované z kameňov dopravených z najvzdialenejšieho bodu európskej partie i z najviac vzdialenej ázijskej časti (Dežnevov mys na Čukotke).

0